ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ «КРУГЛОГО СТОЛУ»

На базі Роменського районного центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Співпраця суб’єктів соціальної роботи при виникненні насильства в сім’ї чи реальної загрози його вчинення»

У заході взяли участь представники служб та управлінь, які займаються проблемами профілактики та подолання насильства в сім’ї. Організатором «круглого столу» виступив Роменський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Т.в.о. Роменського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тихенко Н.Г. у вступному слові підкреслила, що світовою громадськістю насильство визнано однією з небезпечних проблем, які є перепоною на шляху нерівності й дотримання людських прав та наносять величезну моральну шкоду суспільству. У виступі також було зазначено, що проблема насильства в родині досить гостро стоїть в Україні. Її небезпечність полягає в тому, що прояви жорстокості та насильства в сім’ї не лише руйнують гармонію родинних стосунків, а й виступають передумовою злочинності в суспільсьтві загалом. Особливо кричущою ця проблема є тим, що від неї страждають діти. Діти не лише спостерігають за насильством у своїй сім’ї, а й дуже часто самі є жертвами такого насильства з боку батьків та інших членів сім’ї. Дуже часто у майбутньому вони переносять цей негативний досвід у власне життя.

Виступаючі також обговорили новий законопроект «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та висловили свої пропозиції.

Учасники круглого столу були єдині у думці, що найважливішу роль у попередженні насильства у сім’ях відіграє інформаційно-просвітницька та консультаційна робота. У цьому сенсі ефективному вирішенню проблеми запобігання насильства має стати взаємодія всіх відповідних служб.