ГРИБНА НЕБЕЗПЕКА

Гриби – це смачно й корисно, адже вони містять білки, небагато жирів і вітаміни. Вони урізноманітнюють наш стіл, а в час фінансової скрути є доповненням до сімейного бюджету: недарма їх називають рослинним м'ясом. Однак, щороку в Україні під час грибного сезону трапляються випадки отруєнь і не рідко - смертельні.

Відомо, що їстівні гриби зустрічаються в будь-якому переліску, серед поля, навіть біля будинків на газонах. Гриби мають властивість накопичувати в своєму організмі різні отруйні речовини, тому їх не можна збирати у парках та скверах, поблизу смітників, доріг з великим рухом, уздовж залізничних трас. Екологічно нечистий гриб небезпечний, як і отруйний. Також можна отруїтися і червивим грибом.

ВІДБУЛАСЯ НАРАДА ЩОДО ВИМОГ АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

15 вересня у комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Роменської районної ради Сумської області під час наради було обговорено шляхи запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, права та гарантії викривачів, а також способи повідомлення про корупцію

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Роменської районної державної адміністрації Валентина Назаренко розповіла працівникам закладу про одну з найбільш болючих і гострих проблем українського суспільства – корупцію. Зокрема, було обговорено загальні засади запобігання корупції, доброчесності, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, фінансового контролю, захисту викривачів корупції.

ГАСТРИТ ОБОВ´ЯЗКОВО ПОТРІБНО ЛІКУВАТИ

Назва хвороби гастрит походить від грецьких слів, які в перекладі означають - запалення шлунка. У здорової людини слизова оболонка шлунка дуже міцна. Вона витримує постійний вплив кислого шлункового соку, який розчиняє їжу, і захищає внутрішні стінки шлунка від шкідливих впливів. Але коли слизова перестає справлятися зі своїми обов'язками, з'являється гастрит

Гастрит – це запальний процес слизової оболонки шлунка. З різних причин слизова витончується, на ній виникають запалення, які й призводять до захворювання. Хворобу провокує неправильне харчування з переважанням у раціоні жирної та смаженої їжі, спадкова схильність, зловживання алкоголем, вдихання токсичних парів. 

КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО

Рішенням Кабінету Міністрів адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 жовтня. Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів. Це пов'язано з різким зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби.

Отже, навіть у регіонах із «зеленим» рівнем епідемічної небезпеки буде заборонено проведення дискотек, роботу нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування з організації дозвілля, а також проведення концертів.