НА ТЕРИТОРІЇ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПРАЦЮВАВ ОБЛАСНИЙ ПЕРЕСУВНИЙ ФЛЮОРОГРАФ

1494 мешканці населених пунктів Роменського району скористалися можливістю безкоштовно пройти флюорографічне обстеження

«З 03 по 21 грудня в Роменському районі працював кабінет флюорографічного рухомого Сумського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру. Згідно графіка пересувний флюорограф виїхав у 38 населених пункти», – розповідає головний лікар комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Роменської районної ради Сумської області Володимир ЗІНЬКОВ.

На туберкульоз може захворіти будь-хто. Не хворіють ті люди, які, крім здорового способу життя, є відповідальними до свого здоров’я. Вони знають, що слід дотримуватися усіх профілактичних заходів, які пропонує держава. Якщо є підозра на здоров’я у майбутньому, треба чітко виконувати рекомендації щодо профілактики.

Явні симптоми можуть проявитися у когось за три місяці, у когось за півроку, у когось за півтора року. Це залежить від імунних сил в організмі, чи були щеплення від туберкульозу, від наявності супутньої патології (зокрема, у дорослих цукровий діабет), чи вживає людина алкоголь або наркотики. А ще істотними чинниками є стреси, психотравми, можливі побутові негаразди, неправильне харчування.

«Людина повинна хотіти бути здоровою. Щоб запобігти хворобі, кожен має проходити флюорографічне обстеження не рідше, ніж один раз на рік», – наголосив Володимир Зіньков.