ВЛАДА СУМЩИНИ ПЕРЕРЕЄСТРОВУЄ КОМУНАЛЬНІ ЗАКЛАДИ, ЩОБ ДАТИ ЇМ МОЖЛИВІСТЬ ЖИТИ І РОЗВИВАТИСЯ

Куратор медичної галузі Сумщини Сергій БУТЕНКО під час брифінгу прокоментував ситуацію із перереєстрацією обласних комунальних медичних закладів за межами міста Суми

«Рішення про зміну юридичних адрес закладів приймає власник цих закладів. Власником визначене управління майном обласної ради. Але як начальник обласного управління охорони здоров’я я можу сказати свою думку на ці процеси, – зазначив Сергій Бутенко. – Не секрет, що 50-70% пацієнтів обласних медичних закладів – жителі міста Суми. Так, наприклад, в онкодиспансері 47% всіх пацієнтів – сумчани, у наркодиспансері – більше 70% тощо. Але коли ми зверталися в цьому році до Сумської міської ради та міського голови з проханням фінансово допомогти цим закладам, то отримували або відмову, або були передбачені мізерні кошти».

Так, за словами посадовця, на лінійний прискорювач для онкодиспансеру в Чернігові з міського бюджету виділили 10 мільйонів гривень, в Сумах – трохи більше мільйона. Двічі область отримувала відмови щодо фінансування придбання автомобіля для бригади психіатричної допомоги, яка обслуговує виключно жителів міста Суми. Чує обласна влада лише обіцянки без реальних дій від керманичів Сум щодо допомоги у відкритті пункту екстреної допомоги на території четвертої або п’ятої лікарень. І таких прикладів чимало.

«Якщо місто Суми співпрацювати з областю не хоче, обласна влада шукає інші можливості утримання цих закладів, – зазначив Сергій Бутенко. – Один із таких шляхів – зміна юридичної адреси. Для того, щоб обласні заклади просто вижили, їх податки (мається на увазі ПДФО) підуть в райони, звідти їх передадуть як міжбюджетний трансферт назад в обласний бюджет і вони будуть використані виключно для цих же закладів».