ОСНОВНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРИ ОЖЕЛЕДИЦІ

Зима приносить не лише приємний білий сніг і потріскування морозу під підошвами, а ще й ожеледицю, яка змушує бути уважними не лише водіїв, а й пішоходів, адже ризик травмування, коли під ногами слизько, є надто високим

З настанням зими кожен має пам'ятати про те, яких правил безпеки необхідно дотримуватися, щоб не потрапити до травпункту.

Основні травми, які можна отримати під час падіння – забиття колін, плечей, голови, розриви зв'язок, переломи, рани обличчя.

Чи можна зменшити ризик травмування під час ожеледиці? Є кілька засобів, які допоможуть уберегтися від падіння.

Перш за все, підготуйте своє взуття: підошву та підбори натріть наждачним папером, щоб поверхня була шорсткою. Також можна наклеїти на підошву лейкопластир або намастити її клеєм типу «Момент» та поставити взуття на пісок, після цього можна сміливо виходити на вулицю. Звичайно ж, для пересування по слизькій поверхні не годиться взуття на високих підборах. Ходіть не поспішаючи, ступаючи на всю ступню, не піднімаючи високо ноги, обходьте стороною занадто слизькі місця, руки мають бути вільними, не зайнятими пакетами чи сумками. При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів. Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті кригою. Крім того, кришки можуть бути погано закріплені і перевертатися, що складає небезпеку травмування.

Намагайтеся не ходити по краю проїжджої частини автошляхів. Це завжди небезпечно, особливо на слизьких дорогах. Зростає ймовірність впасти на дорогу, а автомобіль через слизьке покриття може виїхати на тротуар. Не можна перебігати проїжджу частину дороги під час снігопаду та під час ожеледиці, адже значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед транспортним засобом, що рухається, може призвести до каліцтва, а іноді – до загибелі.

Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У такому випадку травми частіше всього важкі. Люди під впливом алкоголю не так чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткових проблем та неприємностей.

Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже небезпечними є бурульки, які намерзають на дахах будинків.

Якщо Ви все ж отримали травму і одразу чи через деякий час відчули біль у голові, суглобах, нудоту або утворилися набряки – терміново зверніться до лікаря, інакше можуть виникнути ускладнення.

Будьте уважними та обережними у зимові дні, щоб уникнути небезпеки травмування.