Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПЕДАГОГІЧНІ ЧИТАННЯ - ВІДКРИТТЯ СВІТУ ПЕДАГОГІКИ, ФІЛОСОФСЬКИХ ДУМОК ШЕВЧЕНКА

З метою  вшанування видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка, вивчення і популяризації його творчості,  9 квітня 2014 року на базі 8 загальноосвітніх навчальних закладів – центрів освітніх округів Роменського району – проведено педагогічні читання «Використання творчої спадщини  Великого Кобзаря: педагогічний аспект»

У рамках заходу оформлені книжкові виставки «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь віки», підготовлені цікаві  презентації-знайомства з людиною феноменом, який залишив значний слід в українському письменстві, педагогіці, літературознавстві та історії. 

На педагогічних читаннях  виступили з цікавим матеріалом учителі української мови і літератури, знавці та цінувальники українського слова. Слухачі намагались заглиблюватись у творчу лабораторію письменника, розкривали особливості його духовного світу, створюючи тим самим відповідний емоційний настрій,.

Учителі-доповідачі переказали історію Шевченкового «Букваря», подали до уваги слухачів педагогічні погляди Тараса Григоровича, виховне спрямування його творів, фрагменти уроків  української мови на прикладах творчості Шевченка, використання його творів на уроках історії, а також духовні роздуми в житті та поезії Шевченка.

Великий український поет не був професійним педагогом, проте у своїх творах він висловив дуже цінні думки з питань освіти і виховання дітей, чимало з яких не втратили актуальності й сьогодні. Учасники педагогічних читань  відмітили його велику любов поета до дітей: «Я так люблю дітей, що не надивився б на справжній відбиток Ангела». Саме доля дітей, їх майбутнє, найбільше хвилювало Шевченка. Були зачитані вірші поета, написані для дітей та уривки з поем про сімейні відносини.

У ході дискусій обговорювалися відомі й маловідомі сторінки життя і творчості Кобзаря, заповіти Т.Г. Шевченка у проекції на сучасність.

Тарас Григорович зробив великий внесок у розвиток української освіти. Педагогічні читання стали для учасників педагогічних читань приємним відкриттям світу педагогіки, філософських думок Шевченка.

У заході взяли участь працівники методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, вчителі, працівники бібліотек, громадськість села.