НА РОМЕНЩИНІ ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ ГРОМАДЯН

14 грудня в Україні відзначається День учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

«Проблеми ліквідаторів-чорнобильців, які віддали своє здоров'я заради порятунку нашої землі від страшної техногенної аварії, і населення, що постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, постійно знаходяться в полі зору органів влади», – зазначив начальник управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Олександр ДАЦЕНКО.

Станом на 01 грудня в Роменському районі проживає 437 громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, з них:

ліквідаторів та потерпілих 1 категорії – 37 осіб;

ліквідаторів та потерпілих 2 категорії – 150 осіб;

ліквідаторів та потерпілих 3 категорії – 143 особи;

діти (віком до 18 – ти років) – 69 осіб;

дружин померлого (ЧАЕС) – 38 осіб.

Протягом року «чорнобильцям» відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виплачено коштів на загальну суму 637,7 тис. грн, в тому числі:

на продукти харчування дорослим – 496,1 тис. грн;

на щорічну допомогу на оздоровлення – 21,2 тис. грн;

на додаткову відпустку – 51,6 тис. грн;

на санаторно-курортне лікування – 68,8 тис. грн.

За 2019 рік управлінням соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації надано пільги, передбачені Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

на житлово – комунальні послуги на суму 338,2 тис. грн;

на придбання твердого палива на суму 31,7 тис. грн.

За 2019 рік громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС по Роменському району відпущено безоплатних ліків на суму – 51,9 тис. грн, та здійснено пільгове зубопротезування на суму – 46,3 тис. грн.

Особам I категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на санаторно-курортне лікування надано:

за рахунок коштів районного бюджету 5 путівок на суму 36,5 тис. грн;

за рахунок коштів державного бюджету 9 путівок на суму 65,7 тис. грн.

З них: у ТОВ «Санаторій «Токарі» – 4, ПАТ «Трускавецькурорт санаторій «Алмаз» – 2, ДП Клінічний санаторій «Авангард» – 4, ПАТ «Миргородкурорт» санаторій «Полтава» – 1 , ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ» – 2, Санаторій «Роща» – 1.

Відповідно до районної цільової програми «Соціальна підтримка осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших малозахищених верств населення на 2019 рік» за рахунок коштів районного бюджету надано матеріальну допомогу на лікування 5 особам на загальну суму 31,5 тис. грн.

Управлінням соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації передано на комісію з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 39 особових справ: з них 34 особові справи учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії серії А, 2 особові справи учасників потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії серії Б, 2 особові справи учасників ліквідації ядерних аварій 2 категорії серії Я, 1 особова справа учасника ліквідації ядерної аварії 3 категорії серії Я.