ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

На засіданні Уряду 25 березня 2020 року прийнято постанову, яка суттєво посилює програму житлових субсидій та соціальну підтримку найменш захищених категорій громадян в умовах карантину

Рішенням Уряду, зокрема, збільшено на 50 відсотків соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води, на які розраховано субсидію. Це зроблено у зв’язку з тим, що у період карантину громадяни більше перебувають вдома, і відповідно зростає споживання цих послуг. В середньому збільшення субсидій для українських родин складатиме орієнтовно 300 гривень.

Прийнята Урядом постанова передбачає, що для отримання субсидії громадянам, які втратили роботу в період карантину, потрібно зареєструвався в службі зайнятості як безробітні. Субсидії таким особам надаватимуться на підставі відповідних заяв та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.

Крім того, заборонено на період обмежувальних заходів припинення надання житлових субсидій, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інший будинок або у разі смерті одинокої особи.

Також постановою передбачено, що житлову субсидію на наступний період з травня 2020 року призначатимуть усім домогосподарствам, які отримували її в опалювальному періоді 2019-2020 років, без відповідних звернень громадян.

Крім того, базовий відсоток плати за комунальні послуги прийнято рішення не збільшувати з 1 травня. Сьогодні субсидія нараховується виходячи з базового відсотку – 15 %. Але з 1 травня 2020 року планувалось встановлення 20%. Оскільки субсидії будуть пере призначатися всім домогосподарствам, а також для того, щоб не втратити соціальну спрямованість, базовий відсоток для нарахування субсидій у травні 2020 року залишиться на рівні 15 %, а формулу нарахування субсидії буде змінено з першого числа місяця, наступного за місяцем в якому відмінять карантин.

Звертаємо увагу, що заяву про призначення житлової субсидії разом з декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, можливо подати в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Заява про призначення житлової субсидії разом з декларацією також можуть бути надіслані на адресу територіального управління соціального захисту населення поштою.

Більш детальну інформацію щодо надання житлових субсидій можна отримати в приймальні громадян управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою м.Ромни, вул. Коржівська, 5, або за телефоном 7-15-50.