ВІД НЕНАЛЕЖНОГО ОФОРМЛЕННЯ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН СТРАЖДАЄ ОСОБА, ЯКА ПОГОДЖУЄТЬСЯ НА ТАКУ ПРАЦЮ

На перевазі трудових відносин та негативних наслідках виплати тіньової заробітної плати акцентували увагу головних бухгалтерів сільських рад району та структурних підрозділів райдержадміністрації під час навчань в управлінні соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації

«Отримуючи гроші «в конвертах» як нелегальну винагороду в результаті домовленості з роботодавцем, працівники позбавляють себе соціальних виплат та гарантій», – наголосив перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації Володимир ТАТАРІНОВ.

За його словами, нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з найпріоритетніших напрямків роботи всіх контролюючих служб.

«Небезпека тіньової зарплати, як і тіньової зайнятості, полягає не тільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, Пенсійний фонд не має надходжень, а особливо в тому, що люди не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідає рівню їхньої реальної зарплати», – підкреслила начальник Роменського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області Алла БІЛЕНКО.

За її словами, головний обов’язок кожного роботодавця – це своєчасна та повна сплата єдиного внеску, що є головною умовою для забезпечення соціальних гарантій працюючих та дотримання прав громадян на повноцінне зарахування страхового стажу при виході на пенсію. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Лише офіційно оформлений найманий працівник, за якого сплачено внески, може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду України матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. 

Присутні також заслухали інформацію начальника відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Роменського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Галини СКИБИ щодо залучення найманих працівників району за договорами цивільно-правового характеру.

Посадовець в черговий раз наголосила роботодавцям на необхідності більш якісної підготовки звітності зі сплати єдиного соціального внеску, подання в ній достовірної інформації про застосування неповного робочого часу, сумісництва, оплати роботи за цивільно-правових відносин, надання відпусток без збереження заробітної плати, тощо. Вона розповіла, що за результатами проведеного моніторингу нарахування заробітної плати в розрізі галузей економіки наведено показники, які негативно впливають на розвиток району, оскільки розмір середньої заробітної плати по галузях нижче середньообласного показника. За даними звітності середній розмір заробітної плати по району становить 6065,80 грн., при цьому показник по регіону — 6648,18 грн.

Головний державний інспектор відділу з додержання законодавства про працю, зайнятість населення та інших нормативно-правових актів управління Держпраці в Сумській області Тетяна ЯРЕМЕНКО ознайомила присутніх з відмінностями договорів цивільно-правового характеру та трудових угод, а також звернула увагу присутніх на адміністративну відповідальність за порушення вимог чинного законодавства в частині оформлення трудових відносин.