УРЯД НАПОЛЯГАЄ НА ПІДВИЩЕННІ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОГРАМ ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРІВ

Про це Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН говорив під час засідання Уряду

Володимир Гройсман наголосив, що фермери мають стати головними набувачами ресурсів та наполягає на підвищенні ефективності програм підтримки фермерів, що стартували цього року в рамках урядової політики підтримки і нарощування агровиробництва. У рамках такої підтримки фермерські господарства (юридичні особи) мають можливість отримати дотацію від держави.

Постановою Кабінету Міністрів «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» за напрямком «Спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності» передбачена дотація для суб’єктів господарювання, які є юридичними особами, на безповоротній основі двічі на рік за кожну наявну станом на 1 січня та на 1 липня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку корову в розмірі 750 гривень за одну голову.

Для отримання дотації за утримання корів суб’єктам господарювання, які є юридичними особами, необхідно подати до 1 жовтня (станом на 1 липня) повний пакет документів до Міністерства аграрної політики та продовольства України.

При цьому слід звернути увагу на те, що у разі зменшення поголів’я на 1 липня поточного року та на 1 січня наступного року порівняно з поголів’ям, на яке було отримано дотацію за утримання корів, бюджетні кошти, отримані суб’єктами господарювання повертаються до державного бюджету в повному обсязі. Тому при підготовці документів необхідно перевірити наявність поголів’я в Єдиному державному реєстрі через «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин».