НА СУМЩИНІ ПРОХОДИТЬ ІІІ ФОРУМ ВИРОБНИКІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Форум під назвою «Кооперація в аграрній сфері як запорука зміцнення малого та середнього аграрного бізнесу Сумщини» відвідав голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

За словами очільника області, на Сумщині діє 18 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, більшість з яких багатофункціональні. У тому числі за підтримки спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, спрямований на громаду» в області створено шість сільськогосподарських кооперативів.

Облдержадміністрацією постійно проводиться організаційна робота щодо розвитку агрокооперації та сільських територій регіону. На Сумщині реалізується Програма розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, якою передбачено надання фінансової підтримки суб’єктам господарювання агропромислового комплексу, в тому числі і сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам.

 «Особливо актуальним є питання кооперації сьогодні, коли відбувається реформування місцевого самоврядування, створюються об’єднані територіальні громади, – підкреслив Микола Клочко. – Я переконаний, кооперація дозволяє малий та середній сільськогосподарський бізнес зробити успішним. Зробити його привабливим, особливо для молоді».

Участь у Форумі взяла також головний спеціаліст відділу підтримки кооперації Департаменту підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій Міністерства аграрної політики та продовольства України Наталія ПРИСЯЖНЮК.

«Міністерство аграрної політики та продовольства розглядає розвиток сільськогосподарської кооперації як один із інструментів сталого розвитку сільських територій, – розповіла вона. – І у цьому році з державного бюджету на підтримку фермерських господарств було виділено 1 мільярд гривень, на наступний рік передбачено 800 мільйонів, з яких більше 100 мільйонів має бути спрямовано на створення та підтримку обслуговуючих кооперативів. В Україні зареєстровано 1262 кооперативи, але, на жаль, працює з них реально лише половина. Водночас втішає те, що за останній рік, коли з’явилася державна програма із їх підтримки, кількість кооперативів зросла на 137 одиниць. Тому ми і приїхали на Сумщину, щоб розповісти фермерам, що держава їх підтримує в цьому питанні й заохочує фінансово».

У рамках Форуму разом із представниками фермерських господарств були обговорені механізми діяльності сільськогосподарського кооперативу, зокрема молочного та ягідного; нові правила одержання членами кооперативу земель за межами населених пунктів; роль дорадчих служб у процесі розвитку кооперації тощо.

«Більше 90% видів продукції, що сьогодні користуються попитом на ринку, виробляється саме в особистих селянських господарствах, – повідомив директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК. – І ця тенденція зберігатиметься і на наступні роки. І для того щоб підвищити якість продукції та ефективність її виробництва та збуту створюються об’єднання товаровиробників. Обласна влада підтримує такі об’єднання, і перш за все, акцент у цьому питанні може бути зроблений на виробництві плодово-ягідної продукції та молочарстві. Тому що ми бачимо, що потенціал для розвитку в цих напрямах є і він до кінця не реалізований».