ЧИСТО НЕ ТАМ, ДЕ ПРИБИРАЮТЬ, А ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ

08 листопада голова Роменської районної державної адміністрації Білоха В.О. та заступник голови Роменської районної ради Малик В.М. зустрілися з депутатським корпусом Довгополівської сільської ради

Питання, винесене на зустріч, стосувалося поводження з твердими побутовими відходами на території Довгополівської сільської ради.

На зустрічі також були присутні директор комунального підприємства«Архітектурно-планувальне підприємство» Роменської районної ради Голік В.М. та начальник відділу житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Роменської районної державної адміністрації Ведмідь В.О.

Цей день було обрано не даремно, адже 08 листопада розпочато вивезення побутових відходів у с. Овлаші Довгополівської сільської ради. 126 домогосподарств, а це 260 чоловік, уклало угоди на вивезення сміття з комунальним підприємством «Архітектурно-планувальне підприємство» Роменської районної ради, яке надає послуги по збору та вивезенню твердих побутових відходів на території Роменського району.

Ще по дорозі до запланованого місця зустрічі у керівництва району була можливість побачити в дії процес збирання та вивезення побутових відходів від дворів мешканців вул. Роменської с. Овлаші, де працював ошатний і цікавий у використанні спецтранспорт комунального підприємства. За процесом з цікавістю спостерігали і самі мешканці с. Овлаші.

Як повідомив директор підприємства Голік В.М., в перший день роботи від сільських обійсть було завантажено та вивезено 3 автомобілі сміття в загальній кількості 25 м 3.

На зустрічі Довгополівський сільський голова Зварич О.Є. та депутати Довгополівської сільської ради відмітили, що сільські вулиці відразу причепурилися, бо все зібране і зметене сміття було завантажене до автомобіля і вивезене на полігон для захоронення, а не скидане в найближчу посадку чи ярок. В селі, крім того, діє ще 4 контейнерні майданчики, де загалом розміщено 13 контейнерів, по 3 біля трьох двоповерхівок на вул. Молодіжній та 4 – біля автозаправки на виїзді із села.

Слід зазначити, що не всі мешканці с. Овлаші уклали угоди на вивезення сміття, мотивуючи це тим, що в них відсутні побутові відходи. Проте, за статистичними даними, українці, що проживають в невеликих містах та селах, виробляють до 250 кг сміття в рік. Ще більш дивним є той факт, що жодна із сільських торгових точок не уклала угоди на вивезення сміття з тієї ж причини. Постає риторичне питання: то куди ж дівається вся використана тара?

З поміж інших, і це питання обговорювалося в ході зустрічі. І депутати завірили керівництво району, що тільки разом, шляхом проведення додаткових бесід з мешканцями, а, можливо, і адміністративного покарання, проблема ця буде вирішена. Адже давно відомо, що чисто не там де прибирають, а там, де не смітять.