УТРИМАННЯ ГРОМАДСЬКИХ ШАХТНИХ КОЛОДЯЗІВ У НАЛЕЖНОМУ СТАНІ – ПРЯМА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ВЛАДИ НА МІСЦЯХ

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО за підсумками апаратної наради дав доручення головам райдержадміністрацій та рекомендував міським головам і головам ОТГ забезпечити утримання громадських шахтних колодязів населених пунктів у відповідності з діючими розпорядчими документами

Як доповів Миколі Клочку директор Державної установи «Сумський обласний лабораторний центр» Володимир ЗБАРАЖСЬКИЙ, у багатьох населених пунктах області використовують воду з громадських шахтних  колодязів, наразі таких 1292.

Щорічно Центр проводить контроль якості питної води у громадських шахтних колодязях. Так, у І кварталі цього року із обстежених 99 громадських колодязів в 46% питна вода не відповідала санітарно-гігієнічним нормам (за санітарно-хімічними показниками – 42,9%, бактеріологічними  – 14%).

Як зазначив Володимир Збаржський, у кожному випадку виявлення відхилень санітарно-хімічних та бактеріологічних показників якості води громадських шахтних колодязів були підготовлені інформаційні листи з рекомендаціями щодо проведення профілактичних заходів з поліпшення якості води. Такі листи ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» направив у територіальні органи місцевого самоврядування та в структурні підрозділи Держпродспоживслужби області.