ЄС, КАНАДА І КИТАЙ ЧЕКАЮТЬ НА ПРОДУКЦІЮ СУМЩИНИ

Дипломати і промисловці країн-членів Міжнародного ТРЕЙД-КЛУБУ презентують інвестиційні та бізнесові переваги Сумщини політичним і діловим колам своїх країн. Про це у спеціальному зверненні до голови Сумської ОДА Миколи Клочка повідомив Президент Міжнародного ТРЕЙД-КЛУБУ Андраш Кадар

«За підсумками візиту із задоволенням констатую той факт, що область, яку Ви очолюєте, розвивається стабільно та позиціонується як солідний партнер, – зазначив пан Андраш КАДАР, оцінюючи результати перебування делегації ТРЕЙД-КЛУБУ на Сумщині. – Регіон, незважаючи на складну ситуацію на Сході країни, зберіг свою інвестиційну привабливість і повністю готовий до реалізації інвестиційних проектів, у тому числі за участі іноземних інвесторів».

Як відомо, кілька днів тому Сумщина приймала спеціальне виїзне засідання Міжнародного ТРЕЙД-КЛУБУ. До складу делегації, що працювала в області, увійшли дипломати і підприємці Канади, Угорщини, Болгарії, КНР, Литви, тощо.

Так, радник посольства Канади, віце-президент Трейд-клубу Клінтон Мартін, на відкритті Міжнародної універсальної виставки «Слобожанський міст-2017» зазначив, що майже вся продукція підприємств Сумщини, представлена на виставці має шанс потрапити на ринки Канади завдяки Угоді про вільну торгівлю між нашими країнами (CUFTA). Мова йде про соняшникову олію, цукор, шоколад, алкогольні напої, кераміка, молочні продукти, м'ясо птиці, яйця тощо.

Крім того, Сумщина підтвердила свій статус одної з найуспішніших областей України в галузі енергозбереження. Зокрема, унікальний проект презентував представник словацької фірми «Intech» Олександр Мороз. Це спорудження на Сумщині котельні потужністю 2 мегаватт на біопаливі, що в 7 разів дешевше за газ. У разі успіху цього пілотного проекту з’являється реальна можливість перевести на біопаливо газові котельні багатьох міст Сумської області.

Учасники ТРЕЙД-КЛУБУ зацікавилися співпрацею із Сумщиною і в галузі комунального господарства, зокрема, проектах щодо утилізації сміття, очистки води тощо.

Андраш Кадар подякував голові ОДА Миколі Клочку за організацію і проведення виїзного засідання ТРЕЙД-КЛУБУ та підкреслив, що про визначені перспективні напрямки співпраці із підприємствами Сумщини «члени делегації будуть інформувати політичні