НАЯВНІСТЬ МІСТОБУДІВНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ – ОДИН ІЗ КРОКІВ ДО ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ В ОБЛАСТЬ

На цьому наголосив під час засідання колегії голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

За словами начальника обласного управління містобудування та архітектури Олега КРИВЦОВА, населені пункти на Сумщині (без урахування міст обласного значення) забезпечені містобудівною документацією лише на 51%, більшість якої розроблена до 1990 року.

На сьогодні в області у стадії розроблення, погодження або затвердження знаходиться містобудівна документація 104 населених пунктів, розробляються 34 детальні плани територій, до кінця 2019 року планується розпочати розроблення містобудівної документації ще 42 населених пунктів, також заплановано розроблення топографічної основи у 39 населених пунктах.

Як зазначив начальник обласного управління містобудування та архітектури, основною причиною низьких показників наявності містобудівної документації у населених пунктах Сумської області – є неповне усвідомлення керівниками райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування важливості та актуальності цих документів.

Відомо, що схеми розробки стратегічних документів, фінансового планування і містобудівної документації є нероздільними і взаємопов’язаними. «Важко достукатися до свідомості керівництва на місцях, адже їхнє ставлення до містобудівної документації, як до високовартісної макулатури, що нікому не потрібна, позбавляє Сумську область реальних додаткових коштів», – говорив Олег Кривцов.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко зазначив, що наявність містобудівної документації дійсно напряму впливає на інвестиційний клімат області. Адже інвесторів відразу цікавить питання отримання повного пакету документів та вихідних даних щодо реалізації своїх інвестицій в нашому регіоні.

«Сумська область, на жаль, через своє географічне розташування має високий ступінь ризику вкладення інвестицій, і ми сьогодні боремось за кожного інвестора. Тому я прошу голів райдержадміністрацій вжити організаційних заходів щодо забезпечення містобудівною документацією регіонального та місцевого рівня відповідні території та населені пункти області», – наголосив голова облдержадміністрації.