Міськрайонна газета

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВИНИКНЕННЯ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Інформація оновлена 30.11.2017

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ НАСЕЛЕННЯ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

 

СУМЩИНА: ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПРО УСКЛАДНЕННЯ ПОГОДНИХ УМОВ

За прогнозами Сумського обласного центру з гідрометеорології погіршення погоди очікується вже 6 грудня

На території міста Суми та області спостерігатиметься мокрий сніг, слабке налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця, місцями пориви вітру 15-20 м/с, температура повітря 1-6 градусів морозу.

УСКЛАДНЕННЯ ПОГОДНИХ УМОВ

Штормове попередження

За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру найближчі години зі збереженням до кінця доби 30 листопада по місту Суми та по області очікується ожеледь, на дорогах ожеледиця. Вранці очікуються пориви вітру 17-20 м/с.

31 ЖОВТНЯ НА СУМЩИНІ ОГОЛОШЕНО ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

За прогнозами Українського гідрометеорологічного центру, в області очікуються  пориви  вітру 25 – 28 м/с

Метеорологи попереджають, що в місті Суми та області упродовж найближчих годин і до кінця дня зберігатимуться сильні пориви вітру, хмарність, хуртовини, можливе налипання мокрого снігу, на дорогах ожеледиця.

ПОРАДИ ЖИТЕЛЯМ СУМЩИНИ ПРИ ЗАГРОЗІ СТИХІЙНОГО ЛИХА ТА ОТРИМАННІ ШТОРМОВОГО ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Що варто і чого не потрібно робити населенню області під час стихійного лиха? Куди необхідно звертатися за допомогою? Які дії виконувати після стихійного лиха? Про це та інше інформує Департамент цивільного захисту облдержадміністрації

Сильні вітри, шквали та смерчі – стихійне лихо, яке виникає в будь-яку пору року. Синоптики відносять їх до надзвичайних подій із помірною швидкістю поширення, тому частіше всього вдається оголосити штормове попередження. Сильні вітри, як правило супроводжуються зливами, що призводять до затоплень місцевості.

ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру: вдень 11.10.2017 року по місту Суми та місцями по області очікуються пориви південно-західного вітру15 – 20 м/с.

УВАГА! ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ!

За даними Українського гідрометеорологічного центру протягом 6 жовтня  на території Сумської області очікується погіршення погодних умов, посилення швидкості вітру 19-24 м/с.

Згідно розпорядження голови Роменської районної державної адміністрації від 18.04.2017 № 111-ОД «Про організацію реагування на надзвичайні ситуації місцевого рівня та затвердження Положення про районний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації місцевого рівня», створено районний штаб щодо попередження та реагування на надзвичайні ситуації, який діє цілодобово при ускладненні погодних умов у випадку надзвичайних ситуацій.

НАЯВНІСТЬ МАТЕРІАЛЬНОГО РЕЗЕРВУ НА МІСЦЯХ – ЦЕ ГАРАНТІЯ ОПЕРАТИВНОГО РЕАГУВАННЯ ТА ЯКІСНОЇ ЛІКВІДАЦІЇ НЕБЕЗПЕКИ

На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош під час відеоселекторної наради з питань виконання завдань у сфері цивільного захисту населення

За словами посадовця, аналіз стану наповнення місцевих матеріальних резервів для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій показав, що не всі керівники міст і районів в області підійшли до даного питання відповідально.

ФУНКЦІОНАЛЬНЕ НАВЧАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОСІБ У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ НА РОМЕНЩИНІ

19 квітня на базі навчально-консультаційного пункту м. Ромни (завідувач Каплун М.І.) відбулося виїзне навчання навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області з керівниками консультаційних пунктів при сільських радах Роменського району

Навчання відбулись відповідно до розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 27.10.2016 № 536 «Про затвердження переліку категорій осіб, які зобов'язані проходити навчання у сфері цивільного захисту, та плану комплектування слухачами навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області на 2017 рік».

ОБЕРЕЖНО, БУРУЛЬКИ

Нинішня зима мінлива – сильні морози чергуються з нетривалою відлигою. Перепад температури та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах

Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вулицях, де тротуари прилягають до будинків. Падаючи, бурульки можуть травмувати перехожих. Людина ризикує отримати струс мозку, а той й померти від сильного удару Тому, слід дивитись не тільки під ноги, а й вгору.