ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СИСТЕМУ ОПОВІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ НЕСЕ ВЛАДА НА МІСЦЯХ

На цьому під час апаратної наради наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ

За словами директора Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Олександра МИЛАША, регіональна система оповіщення та інформування населення про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій є важливою складовою безпеки на Сумщині. Так, для доведення до населення області сигналу «Увага всім!» задіяні 193 електросирени, із них централізованого запуску – 115.

Завдяки зусиллям облдержадміністрації, депутатського корпусу обласної ради постійно виділяються кошти на проведення модернізації системи та підтримки її у належному стані. Тож за підсумками піврічної технічної перевірки регіональна система оповіщення визнана готовою забезпечувати виконання покладених завдань.  

Разом з тим, результати червневої перевірки показали, що в деяких містах і районах області не працюють окремі електросирени. Так в Сумах із 32 сирен не спрацювали 6, у Охтирці – 3, Великописарівському, Ямпільському, Кролевецькому районах, Глухові, Конотопі та Ромнах – по 1.

Вадим АКПЄРОВ наголосив, що відповідальність за забезпечення оповіщення та інформування населення покладається на місцеву владу. Тож він доручив керівникам на місцях усунути виявлені недоліки найближчим часом та продовжити роботу щодо модернізації місцевих систем оповіщення.

Окрім того, потрібно посилити роботу щодо налагодження оповіщення у громадах. ОТГ мають забезпечити розробку проектів зі створенню місцевих систем оповіщення. Тим більше, це питання не потребує великих коштів, резюмував він.