Правопросвітницький проект «Я маю право!»

Інформація оновлена 03.09.2018

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ЮСТИЦІЯ ГАРАНТУЄ ПРАВА БАТЬКІВ У СПІЛКУВАННІ З ДИТИНОЮ

Захист прав найменших українців є пріоритетом як Міністерства юстиції, так і всього Уряду. Умовами повноцінного виховання дитини є постійний контакт з батьками та контакт з іншими родичами

Тому під час підготовки другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває ми пішли на безпрецедентний для нашої держави крок. Ми урівняли можливості для виховання й спілкування з дитиною як того з батьків, з ким вона проживає, так і того з батьків, хто мешкає окремо від дитини.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ДОПОМОГА ПО БЕЗРОБІТТЮ

Кому надається допомога по безробіттю

Громадянам у разі втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших доходів внаслідок втрати роботи через незалежні від них обставини. На допомогу по безробіттю може претендувати застрахована (офіційно працевлаштована) особа.

Реєстрація безробітних проводиться центром зайнятості за особистою заявою особи і призначається з восьмого дня після реєстрації.

ЗІ СТУДЕНТАМИ МАШКОДЕЛЖУ ГОВОРИЛИ ПРО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ ХАБАРАМ

Тема хабара під час розпочатого навчального року є дуже актуальною і завдання спеціалістів юстиції роз’яснити студентам як діяти у випадку, якщо вимагають хабара за іспит чи навчання та куди звертатися, щоб зупинити протиправні дії

Для цього фахівці юстиції Сумщини завітали до Машинобудівного коледжу Сумського державного університету, де провели зі студентами правопросвітницький урок.

ПРИМУСОВЕ «ПРОБУДЖЕННЯ СОВІСТІ» У БАТЬКІВ ВІД ДЕРЖАВНИХ ВИКОНАВЦІВ СУМЩИНИ

Дієве застосування норм Закону #ЧужихДітейНеБуває дає плідні результати

Жителя Роменщини змусили сплатити більше 14 тисяч заборгованих аліментів обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю, а також арешт майна і грошових коштів. До того ж, завдяки нововведенням Закону #ЧужихДітейНеБуває чоловік сплатив не лише борг, а ще й 50% штрафу і виконавчий збір, що в сумі склало понад 23 тисячі гривень.

ПРАВОВИЙ БРЕЙН-РИНГ У СУМСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ АГРАРНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

Правовий брейн-ринг, присвячений Тижню права на Сумщині, поповнив низку хороших традицій Сумського національного аграрного університету. Уже вчетверте така цікава форма змагання юних знавців права зібрала майбутню правову еліту

Команди університету та коледжу Сумського національного аграрного університету перевіряли свої теоретичні знання, змагалися у швидкості відповідей на запитання та завдання.

КОРИСНІ ЗНАННЯ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ПРЕЗЕНТОВАНІ В ЦІКАВІЙ ФОРМІ

Для того, щоб донести дітям правову інформацію у зручній та цікавій для них формі, юстицією Сумщини був створений пересувний «ПРАВОВИЙ MessageBox». В ньому знаходяться буклети з корисною та актуальною інформацією: як протидіяти булінгу та домашньому насильству, а також про порядок виїзду дітей за кордон з одним з батьків

Такий інформаційний товариш дуже полюбився учнями. Він із тижня в тиждень переходить від школи до школи і за сім днів фахівці юстиції поповнюють його майже тисячею буклетів.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ВИПЛАТИ ПІД ЧАС ЗВІЛЬНЕННЯ

Після звільнення за згодою сторін громадянину не виплатили частину коштів, які він заробив. Що робити?

Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу

При звільненні працівника виплата всіх сум здійснюється в день звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

У ЦЕНТРІ УВАГИ – КОНКРЕТНІ ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ

Конкретна ситуація стала приводом для позачергового засідання оперативного штабу із забезпечення захисту прав і свобод власників земель чи збіжжя

Його очільник – голова Сумської обласної державної адміністрації Микола КЛОЧКО, та члени штабу – керівники юстиції Сумщини, правоохоронних органів, управління Держгеокадастру розглядали звернення, що стосується відновлення прав на земельну ділянку ТОВ «Міжрегіональний центр фондових технологій».

З ГАСЛОМ #СтопБуліг - ВІД ШКОЛИ ДО ШКОЛИ

Юстиція Сумщини відгукнулася на запрошення Сумської загальноосвітньої школи № 20, де зустрілася з учнями дев’ятих класів

Метою проведення таких уроків є вироблення нетерпимості до проблеми булінгу, розвиток співчутливого ставлення до жертв насилля та отримання навичок надання і отримання допомоги.