Правопросвітницький проект «Я маю право!»

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ВИЇЗД ЗА КОРДОН: ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ОБМЕЖЕННЯ

У яких випадках особа може бути обмежена на виїзд за кордон

Конституція України гарантує  кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, свободу пересування, вільний вибір місця проживання, вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Крім того, громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну.

НЕРУХОМІСТЬ БОРЖНИКАМ НОТАРІУСИ НЕ ПЕРЕОФОРМЛЮЮТЬ

Поява пакету законів #ЧужихДітейНеБуває змусила всіх недобросовісних батьків зазнати утиску деяких свобод

Неплатників аліментів вносять до Єдиного реєстру боржників https://erb.minjust.gov.ua/. «Неплатник, який потрапив до цієї бази, не зможе укласти будь-яку угоду з відчуження майна», - розповіла керівник юстиції Сумщини Ірина СВИСТУН.

ПОСЛУГА #МУНІЦИПАЛЬНАНЯНЯ ДЛЯ СУМЧАН: РОЗМІР ВІДШКОДУВАННЯ ЗБІЛЬШИВСЯ

З початку 2019 року в Україні стартувала програма уряду, направлена на компенсацію молодим батькам витрат на няню для дитини до 3 років

У рамках правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство», яка розгорнута в межах загальнонаціонального проєкту Мін’юсту «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці юстиції Сумщини інформують громадян щодо даної ініціативи та змін, які відбуваються.

БЕЗ ЧЕРГ, ЗА ПРИНЦИПОМ «ЄДИНОГО ВІКНА»: ЦЕНТР ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ У СУМАХ НАДАВ ПОНАД 7 ТИСЯЧ ПОСЛУГ

У Сумах фахівці Центру виконання рішень прийняли понад 3 тисячі громадян та надали більше ніж 7 тисяч послуг

Головною перевагою офісу європейського формату є робота за принципом «єдиного вікна», що створює комфортні умови для відвідувачів, а найактуальніше – прийом без черг.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНИ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩОБ ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ШАХРАЙСТВА

Інтернет-магазин – це засіб для представлення або реалізації товару, роботи чи послуги шляхом вчинення електронного правочину

Що має бути обов’язково зазначено на сайті Інтернет-магазину?

Законодавством передбачений перелік обов’язкової інформації, яка зазначається на сайті Інтернет-магазину, зокрема:

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПОВНОЛІТНІХ І ПЕРСПЕКТИВИ ПРАВОСУДДЯ, ДРУЖНЬОГО ДО ДИТИНИ

З якого віку особи підлягають кримінальній відповідальності?

Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років. Однак, за вчинення окремих видів злочинів до кримінальної відповідальності притягуються неповнолітні особи у віці від 14 до 16 років.

ПОДАТКОВА ЗНИЖКА – ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА У НАВЧАННІ

Фахівці юстиції Сумщини інформують громадян про право на отримання податкової знижки

Для батьків можливість повернути певну частину коштів сплачену за навчання, буде приємним бонусом до освіти, що здобуде дитина після закінчення учбового закладу. Також, таким правом може скористатися і той, хто навчається, якщо має дохід та сам платить за своє навчання.

ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ ЗАКЛИКАЛИ СУМЧАН ПРОТИДІЯТИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми працівники юстиції Сумщини долучились до вже традиційних заходів, присвячених боротьбі з незаконними угодами, учасниками яких стають, як громадяни нашої країни, так й іноземці

У рамках загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!» з метою підвищення правової обізнаності громадян правники провели захід у центрі міста. Фахівці юстиції Сумщини разом з працівниками департаменту соціального захисту та сімейними радниками розповіли мешканцям та гостям обласного центру про небезпеку, пов’язану з незаконною торгівлею людьми та способами захисту від неї.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ВСЕ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ – ПІДПРИЄМЦЯ

З чого почати

Перш за все, необхідно обрати код  запланованої діяльності за Класифікатором видів економічної діяльності (КВЕД). Перелік КВЕДів можна знайти на сайті Державної служби статистики України. Далі необхідно підготувати заяву та інші документи для реєстрації себе, як фізичної особи – підприємця. Одночасно, заявник може обрати спрощену систему оподаткування та/або реєстраційну заяву про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість.