Правопросвітницький проект «Я маю право!»

Інформація оновлена 01.08.2018

НАКОПИЧУВАТИ БОРГ ПЕРЕД СИНОМ ЗАВАДИЛО ПОСИЛЕННЯ ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА

Сумчанин заборгував своєму синові понад 77 тисяч гривень аліментів і далі продовжував би без докору сумління накопичувати борг перед дитиною

Однак постанови державного виконавця про обмеження у праві керування транспортними засобами, виїзду за межі України, полювання та користування зброєю, а також арешт коштів і майна завадили йому розпорядитися банківськими рахунками та відпочити. Чоловік був змушений сплатити заборговані аліменти у повному обсязі.

ЗАКОНОМ ПЕРЕДБАЧЕНО ФІНАНСОВІ САНКЦІЇ ЗА НЕВЧАСНУ СПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

Відкладати виплату аліментів не радять державні виконавці, адже з 29 серпня вступають у дію норми ІІ пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, якими передбачені ще й фінансові санкції за невчасну сплату аліментів

Мешканець Тростянецького району заборгував 37 тисяч гривень аліментів, і не переймався цим. Тільки коли виникла реальна загроза не поїхати за кордон через тимчасові обмеження, накладені виконавчою службою, чоловік сплатив лише 20 тисяч гривень, сподіваючись, що часткове погашення боргу все ж дозволить перетнути кордон.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ЗЕМЛЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО

На які наділи мають право захисники вітчизни

Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них, мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування). 

МОБІЛЬНА ГРУПА ПРАЦЮВАЛА НА БУРИНЩИНІ

Робоча мобільна група у складі спеціалістів юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної правової допомоги напередодні працювала в Буринському районі

Мешканці Сніжківської та Червонослобідської сільських рад скористались можливістю поспілкуватись з фахівцями-правниками та вирішити хвилюючі юридичні питання.

ДО ВРАНІШНЬОЇ КАВИ НАЙКРАЩЕ – СВІЖЕ ПРАВОВЕ ВИДАННЯ

Більше тисячі сумчан о шостій ранку зібралося сьогодні на центральній вулиці міста біля пам’ятника Шевченка, щоб разом встановити  рекорд із наймасовішого дзеленчання будильників, організованого Сумською міською радою спільно з ТРК «Україна» до Дня народження України

Світлий ранок будило багатолюддя, гарним доповненням до свіжезавареної кави стало яскраве правове видання «Юстиція - відкрита для людей», яке вручив колектив обласної юстиції усім, хто долучився до встановлення рекорду.

МАГІЯ ТРЬОХ ВІСІМОК СТВОРИЛА НА СУМЩИНІ 50 НОВИХ РОДИН

08 серпня найбільше шлюбів зареєстровано в Сумах – 22, в Конотопі одружилося 9 пар, в Охтирці – 6, в Шостці та Лебедині – по 3

Крім того ті, хто не встиг подати заяву за місяць до заповітної дати, скористалися зручним сервісом від Міністерства юстиції України «Шлюб за добу» та стали чоловіком і дружиною в цей день. Всього у 2018 році «Шлюб за добу» уклали 299 пар закоханих. Даним сервісом можна скористатися вже в трьох містах області – Сумах, Тростянці і Ромнах.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ЗА НЕВЧАСНО СПЛАЧЕНІ АЛІМЕНТИ ПЕРЕДБАЧЕНІ ФІНАНСОВІ САНКЦІЇ

Коли починають діяти нові норми

Завдяки активній позиції Уряду, Міністерства юстиції, народних депутатів та громадськості нам вдалося домогтися швидкого розгляду та ухвалення Верховною Радою другого пакету новацій #ЧужихДітейНеБуває.

Пакет змін було прийнято в цілому 3 липня. За кілька тижнів після цього документи підписав глава держави. Відповідно, норми у повному обсязі почнуть діяти з 29 серпня.

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ЛЮДЕЙ З ВАДАМИ СЛУХУ

Представниками юстиції Сумщини та центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги було проведено спільний виїзд до Лебединської територіальної організації «Українське товариство глухих» для надання адресної безоплатної правової допомоги

Зустріч видалася плідною та інформативною. Людей цікавили питання, що стосуються порядку оформлення субсидій, отримання аліментів, санаторно-курортного лікування, виплат «дітям війни», умов проїзду в громадському транспорті. Також говорили про виділення земельних ділянок та реєстрацію актів цивільного стану.

«ЛЮДИНА – НЕ ТОВАР!», – ІНФОРМУВАЛИ СУМЧАН ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ

Юстиція Сумщини активно долучилася до заходу, присвяченого Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми

У центрі міста, біля Сумської альтанки, розгорнулося масштабне дійство під гаслом: «Людина – не товар!». Жителі та гості міста отримали від фахівців юстиції Сумщини інформацію про те, як не стати жертвою торгівлі людьми, як подбати про власну безпеку за кордоном, а також як діяти і куди звертатися у разі потрапляння в ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми.