Правопросвітницький проект «Я маю право!»

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. АЛІМЕНТИ – ПРАВО ДИТИНИ І ОБОВ’ЯЗОК БАТЬКІВ

Що треба зробити для виплати аліментів

Є два способи досягти виплати аліментів: мирним шляхом та в примусовому порядку.

Так, сторони між собою домовляються щодо розміру та періодичності сплати аліментів на дитину в добровільному порядку. Дана домовленість може бути лише усною, але для додаткових гарантій виконання домовленостей батьки дитини можуть укласти між собою нотаріально посвідчений договір про утримання дитини. Також один із батьків може подати за місцем своєї роботи заяву про відрахування аліментів на дитину у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.

ПРАВОВІ КОНСУЛЬТАЦІЇ У МІСЬКОМУ ЦЕНТРІ ЗАЙНЯТОСТІ

Консультування громадян – невід’ємна частина діяльності органів юстиції Сумщини. Активністю відвідувачів позначилося консультування фахівцями юстиції відвідувачів Сумського міського центру зайнятості

Громадяни, які прийшли до центру зайнятості у пошуках роботи, отримали фахові правові консультації. Мобільний консультаційний пункт – це надання правової допомоги, пошук відповідей на всі проблемні запитання, які виникли у людей цієї категорії. А їх чимало, окрім основної проблеми – пошуку роботи. Цікавили питання сплати аліментів, функціонування реєстрів боржників, соціальна пільга батькам – фахівці юстиції звертали увагу на всі деталі тих чи інших ситуацій.

ДОПОМОГТИ ПОЧУТИ: БУЛИТИ НЕ КРУТО

Проводячи в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» інформаційну кампанію, спрямовану на протидію булінгу, фахівці юстиції Сумщини охоплюють своє увагою школи-інтернати, спортивні гуртки, секції та училища

На цьому тижні фахівці юстиції завітали до Косівщинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату, де навчаються діти, які потребують корекції порушень слуху. Дітям з вадами слуху за допомогою сурдоперекладача донесли інформацію про загальнолюдські цінності, про важливість дружби та підтримки, про неприпустимість приниження іншого, цькування чи вчинення будь-якого насильства.

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРИПИНЕННЯ ВЕДЕННЯ ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ОСІБ, ЯКІ ВЧИНИЛИ КОРУПЦІЙНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 171 на Міністерство юстиції України було покладено повноваження щодо продовження забезпечення ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, та надання інформації з нього згідно з Порядком проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком, затвердженим цією постановою 

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ЯК ОТРИМАТИ СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ ТА ЗАРЕЄСТРУВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ДИТИНИ

Що потрібно зробити після народження дитини

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня народження дитини зареєструвати народження дитини в органі ДРАЦС за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

Фахівці юстиції тацентру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, реалізуючи загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!», продовжують надавати адресну безоплатну правову допомогу різним верствам населення

Цього разу юристи консультували осіб, які обслуговуються у Центрі обслуговування учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

МЕМОРАНДУМИ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ ПОКРАЩЕННЯ СИТУАЦІЇ ЗІ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ БОРЖНИКАМИ

Мін'юст розпочав наступний етап кампанії зі стягнення заборгованості зі сплати аліментів

Мова йде про підписання меморандумів щодо співробітництва з Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці. Завдяки цим крокам з’являться нові інструменти для можливостей отримання офіційних доходів батьків, що в подальшому призведе до погашення аліментних боргів.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ПОДАТКОВА СОЦІАЛЬНА ПІЛЬГА – ЗАХИСТ РОДИН З ДІТЬМИ

Мати-одиначка виховує двох малолітніх дітей, працює на 0,5 ставки на маленькому підприємстві, отримує мінімальну заробітну плату. Більше доходів немає. Чи має вона право на податкову пільгу

Податкова соціальна пільга (ПСП)–це, відповідно до ст. 169 Податкового кодексу України, право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді заробітної плати.

НА СУМЩИНІ ВІДКРИТО ТРЕТІЙ В УКРАЇНІ «ЦЕНТР ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ»

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО разом із заступником Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світланою ГЛУЩЕНКО взяли участь у відкритті сучасного «Центру виконання рішень»

За словами Миколи Клочка, у липні минулого року на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України у Сумах відкрили сучасний, європейський офіс – Ореn Space. І наразі в Сумській області позитивні перетворення продовжуються.