Правопросвітницький проект «Я маю право!»

Інформація оновлена 12.06.2018

 

ВІДКРИТИЙ ДІАЛОГ СПРИЯЄ ПЛІДНІЙ ВЗАЄМОДІЇ

З метою вдосконалення процесу реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» на Сумщині, фахівці обласної юстиції шукають нові шляхи взаємодії з органами місцевого самоврядування

Спеціалісти юстиції зустрілись з головами сільських та селищних рад Сумського району і обговорили можливості співпраці, адже разом значно простіше досягти поставленої цілі – підвищити правову грамотність та освіченість кожного громадянина і, як наслідок, сформувати нову правову культуру суспільства, в цілому.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. У ЩАСЛИВІ МОМЕНТИ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ДОКУМЕНТИ

Що потрібно зробити після народження дитини

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

НА СУМЩИНІ ЗАВЕРШИВСЯ ПРАВОВИЙ ТИЖДЕНЬ

На Сумщині завершився Тиждень правових знань, приурочений до Дня захисту дітей, що проводився за ініціативи обласної юстиції

Яскравою крапкою стала участь фахівців юстиції Сумщини у фестивалі «Я МАЮ ПРАВО!», що цьогоріч вперше проводився в місті Києві за ініціативи Міністертсва юстиції України.

МИКОЛА КЛОЧКО: БАЖАЮ МАЛЮКАМ ЗДОРОВ’Я, БЕЗТУРБОТНОГО ДИТИНСТВА І ЩАСЛИВОГО ЖИТТЯ

Очільник  області в міському пологовому будинку вручив свідоцтва про народження щасливим батькам п’яти дітей, які народилися напередодні Міжнародного дня захисту дітей

«Народження дитини – це, мабуть, найважливіша подія в житті. Я сам батько, і в 2007 році, коли народився мій син, ми багато часу приділили, щоб отримати цей документ, – говорив Микола Клочко. – Та державна політика, яка зараз впроваджується Міністерством юстиції в Україні та на Сумщині, є дуже позитивним прикладом надання населенню якісних послуг».

 

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНІВ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ: МІФИ ТА РЕАЛЬНІСТЬ

Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває

15 травня Верховна Рада підтримала у першому читанні другий пакет законів у рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває. Зміни роблять законодавство ще жорсткішим до боржників зі сплати аліментів, посилюють захист матеріального стану дитини та вводять систему стимулів для тих, хто дбає про найменших українців.

«Я МАЮ ПРАВО!» НА КОНЦЕРТІ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ ЮНИХ ВОКАЛІСТІВ

В рамках Тижня права, приуроченого до Дня захисту дітей, фахівці юстиції Сумщини сьогодні долучились до десятого щорічного концерту класичної музики «Майбутнє Є!» в обласній філармонії, організувавши в холі правоосвітній флешмоб. В концерті взяли участь юні вокалісти та музиканти зі спеціалізованих шкіл всієї області

Здавалось би, класична музика і право зовсім не пов’язані. Проте, це думка хибна, адже з гарним музичним смаком і культурним особистісним розвитком нерозривно переплітається гостра необхідність правового виховання молодого покоління та формування його правової культури.

 

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ ПАВЛО ПЕТРЕНКО. ПРО ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ ДИТИНИ

Які закордонні паспорти зараз видають

Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій – «чіп». 20 грудня 2016 року припинено прийом документів для оформлення паспортів без «чіпа» з інформацією про особу та її біометричних даних (відцифрованого обличчя, підпису та відбитків пальців особи).

ПРО БАТЬКІВСЬКИЙ ОБОВ'ЯЗОК У РОМНАХ НАГАДАЛИ БІЛЬШ СУВОРІ ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА

Спеціалісти юстиції Роменщини, а разом з ними родини і діти, які нарешті отримали кошти від батьків – боржників по аліментах, переконуються в ефективності нововведень до закону #ЧужихДітейНеБуває. Адже тільки загроза суттєвих обмежень примушує цю категорію батьків згадати про власних дітей і сплатити аліменти

Три роки нерадивий батько не сплачував дитині аліменти, а коли побачив рішучі дії державних виконавців і зрозумів, що обмеження вплинуть на його життя, сплатив майже 20 тисяч гривень аліментів.

 

‟НАМАЛЮЮ ТОБІ…„ НА СУМЩИНІ ТИЖДЕНЬ ПРАВА РОЗПОЧАЛИ ВИСТАВКОЮ

Завдяки талановитим діткам Сумщини напередодні Дня захисту дітей звично зелені стіни обласної юстиції «вибухнули» всіма кольорами веселки

Саме так, урочисто і яскраво в управлінні юстиції розпочали Тиждень права, організувавши виставку з робіт переможців та учасників обласного етапу Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Я маю право!»