«ЯК ГОЛОВА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ, Я ОСОБИСТО ЗАЦІКАВЛЕНИЙ У МІНІМІЗАЦІЇ БУДЬ-ЯКИХ ПРОЯВІВ КОРУПЦІЇ СЕРЕД ПОСАДОВЦІВ», – МИКОЛА КЛОЧКО

На цьому наголосив очільник області під час дискусії «Зарядись проти корупції», яку облдержадміністрація провела спільно з Проектом «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!» та Українським кризовим медіа-центром

За словами Миколи КЛОЧКА, ця дискусія є першим, але не останнім вагомим кроком у рамках співпраці Сумської облдержадміністрації з Проектом USAID «ВзаємоДія!».

«Реалізація Проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!» для нас є сьогодні надзвичайно актуальною, оскільки на регіональному рівні уже провадиться робота щодо підвищення прозорості у медичній сфері, сферах управління, державних закупівель та інших галузях, − зазначив він. − Я, як голова облдержадміністрації, особисто зацікавлений у мінімізації будь-яких проявів корупції серед посадовців та посиленні фінансової дисципліни, що сприятиме раціональному використанню бюджетних коштів».

Керівник Проекту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія!» Лоренс Джозеф ХЕЛД подякував Миколі Клочку за бажання співпрацювати у питанні протидії корупції та зазначив, що цей проект – п’ятирічна ініціатива USAID, мета якої допомогти Україні у зменшенні рівня корупції та підвищенні прозорості у сфері управління.

«Сам факт визнання американськими експертами Сумської обласної державної адміністрації як партнера в реалізації спільного Проекту щодо запобігання корупції говорить про те, що ми правильно проводили роботу із залученням громадськості до антикорупційних заходів, були одними з найкращих в Україні щодо впровадження системи електронних закупівель «ProZorro», – зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ.

Під час дискусії також були презентовано звіт «Сприйняття успішності проведення антикорупційної реформи в Україні: регіональний вимір», який продемонстрував учасникам зібрання представник проекту USAID «ВзаємоДія!» Роберт СІВЕРС, та моніторинг сумських медіа щодо висвітлення проблематики місцевих бюджетів.

Зокрема, керівник Сумського прес-клубу Алла ФЕДОРИНА зазначила, що, на жаль, тема протидії корупції займає від 0 до 2% у засобах масової інформації. І це явище журналісти подають як констатацію факту, не аналізуючи і, тим більше, не проводячи журналістські розслідування. Вона звернула увагу і на корупцію у самих ЗМІ: відсутність відповідного маркування на рекламних матеріалах, матеріали з ознаками замовності тощо.

Учасники дискусії – представники влади, експерти, провідні місцеві громадські активісти та журналісти – наголосили на об’єднанні зусиль заради мінімізації корупції у різних сферах життєдіяльності.