ФАКТИ ПОРУШЕННЯ ВИМОГ ФІНАНСОВОГО КОНТРОЛЮ КВАЛІФІКУЮТЬСЯ ЯК АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ПОВ’ЯЗАНІ З КОРУПЦІЄЮ

На цьому наголосив керівник апарату Роменської районної державної адміністрації Михайло ЛОМКО під час семінару-практикуму для державних службовців

Головний спеціаліст (з питань запобігання та виявлення корупції) апарату Роменської районної державної адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО зосередила увагу державних службовців на особливостях повідомлення про суттєві зміни в майновому стані та повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-нерезедента відповідно до ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції (детальніше ТУТ).

За статистичними данними управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України протягом 2018 року складено та направлено на розгляд до судів Сумської області 500 протоколів про адміністративні правопорушення, з них 299 за порушення вимог фінансового контролю. Це свідчить про необхідність підвищення рівня відповідальності та обізнаності суб’єктів декларування  в питаннях фінансового контролю.

Під час семінару державні службовці розглянули «типові» ситуації, у зв’язку з якими виникає/не виникає обов’язок подавати відповідні повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції.

«У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (для повідомлень у 2019 році це 96 050 грн.), зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції, – наголосила Валентина Назаренко. – Відповідно до частини першої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента».