Веб-сторінки ліквідованих РДА

УКРАЇНСЬКА ДЕЛЕГАЦІЯ ОБГОВОРИЛА ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ НАЦМЕНШИН У РАДІ ЄВРОПИ

31 березня у французькому Страсбурзі відбулися робочі зустрічі делегації України з представниками Венеційської Комісії, Консультативного комітету Рамкової конвенції про захист національних меншин та Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов або мов меншин

Про це повідомляє Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (далі – ДЕСС).

Під час зустрічей Українська сторона детально розповіла про особливості ухваленого 13 грудня 2022 року Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» та хід роботи щодо розроблення нормативно-правової бази, спрямованої забезпечити його належну імплементацію та дієвість. 

ДЕСС висловила зацікавленість у відновленні моніторингових циклів за Рамковою конвенцією про захист національних меншин та Європейською хартією регіональних або мов меншин та готовність активно сприяти у цих процесах. Зокрема, українська сторона запросила представників Венеційської комісії, Консультативного комітету Рамкової конвенції та Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов або мов меншин прибути з візитами в Україну, зустрітись з представниками органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських об’єднань задля кращого розуміння стану ситуації із забезпеченням прав національних меншин (спільнот) та корінних народів.   

Додамо 

Завершення реформи законодавчої бази щодо національних меншин є однією з семи рекомендацій, яку надала Європейська Комісія у своєму Висновку щодо заявки України на членство в ЄС.

 

За матеріалами Євроінтеграційного порталу: https://eu-ua.kmu.gov.ua/novyny/ukrayinska-delegaciya-obgovoryla-pytannya-zabezpechennya-prav-nacmenshyn-u-radi-yevropy