Веб-сторінки ліквідованих РДА

ОЛЬГА СТЕФАНІШИНА ЗУСТРІЛАСЯ З ГЕНЕРАЛЬНИМ СЕКРЕТАРЕМ РАДИ ЄВРОПИ МАРІЄЮ ПЕЙЧИНОВИЧ-БУРИЧ

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч з Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич, яка прибула з робочим візитом до Києва

Вони обговорили подальші кроки щодо європейської інтеграції України, зокрема імплементацію закону про нацменшини (спільноти) та закону про медіа. Крім того, йшлось про впровадження Стамбульської конвенції, а також подальші кроки для  притягнення росії до відповідальності за її злочини на території України.

«Вдячні за ваше лідерство в багатьох питаннях, зокрема у процесі ратифікації Україною Стамбульської Конвенції. Очікуємо на збереження такого самого темпу співпраці та вашу подальшу підтримку у низці інших важливих питань, зокрема в контексті нашого руху в ЄС», - зазначила Ольга Стефанішина.

Урядовиця відзначила, що 13 грудня 2022 року ВРУ ухвалила Закон України «Про національні меншини (спільноти) України», і наразі ведеться робота над комплексною державною програмою для його належної імплементації.

«Для нас є надзвичайно важливими експертиза та підтримка Ради Європи у процесі розробки та впровадження державної програми та відповідного законодавства», - заявила урядовиця. 

Вона запропонувала відновити практику проведення моніторингових візитів до України, наголосивши на відкритості української сторони до посилення співпраці.

Участь у зустрічі також взяв Віктор Єленський, голова Державної служби етнополітики і свободи совісті, який у складі делегації минулого тижня провів низку робочих зустрічей з органами Ради Європи у Страсбурзі. Віктор Єленський подякував Раді Європи за співпрацю та висловив сподівання щодо подальшої підтримки з боку органів РЄ та інтенсифікації діалогу. 

Сторони також обговорили очікування від 4-го саміту Ради Європи, який відбудеться у Рейк’явіку, Ісландія, у травні 2023 року. Генеральний секретар Ради Європи запевнила, що Україна буде в центрі уваги заходу.

Марія Пейчинович-Бурич зауважила, що Рада Європи від першого дня зайняла чітку позицію щодо повномасштабного російського вторгнення, та розповіла про кроки, які вживає організація для створення механізму притягнення росії до відповідальності. Так, йшлося про створення реєстру для фіксації та документального оформлення доказів і претензій щодо завданої шкоди в результаті повномасштабної війни росії, що є важливим для забезпечення подальших компенсацій.  

«Працюючи над притягненням до відповідальності, ми всі наближаємо мир», - зазначила Марія Пейчинович-Бурич.

Генеральний секретар Ради Європи відзначила досягнення України на шляху реформ в умовах повномасштабної війни, окремо зазначивши важливість ратифікації Стамбульської конвенції. У цьому контексті Ольга Стефанішина наголосила на важливості посилення співпраці з імплементації Конвенції, а саме розробки комплексного підходу до протидії та запобігання домашньому насильству в умовах повномасштабної війни, руйнівний вплив якої відчуває кожна українська сім'я. 

«Повномасштабна війна змінює і впливає на багато речей, зокрема на домашнє насильство. Тому, ми повинні переглянути підходи щодо його запобігання відповідно до нових реалій. У травні ми проведемо спеціальне засідання Комісії щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, щоб сформувати нові завдання, і запрошуємо Раду Європи долучилася до цього процесу», - сказала Віцепрем’єрка.

 

За матеріалами Євроінтеграційного порталу: https://eu-ua.kmu.gov.ua/novyny/olga-stefanishyna-zustrilasya-z-generalnym-sekretarem-rady-yevropy-mariyeyu-peychynovych