Веб-сторінки ліквідованих РДА

В УКРАЇНІ ВПЕРШЕ ЗАПУСТИЛИ ВИРОБНИЦТВО БІОМЕТАНУ НА БІОГАЗОВОМУ ЗАВОДІ

У квітні 2023 року в Чернігівській області було введено в експлуатацію біометановий модуль на біогазовому заводі, який виробляє біометан. Потужність заводу – до 3 млн кубометрів біометану на рік

Про це повідомляє Верховна Рада України.

Базовою сировиною для заводу в Чернігівській області є жом цукрового буряку після виробництва цукру, бурякова патока, рослинні залишки, силос енергетичних рослин, відходи харчових та комбікормових виробництв, послід великої рогатої худоби.

Першочергово проєкт заводу передбачав виробництво електроенергії для енергосистеми України. За три роки роботи потужність заводу сягнула 6,9 МВт. Уся вироблена електроенергія реалізується через ДП «Гарантований покупець» за зеленим тарифом. 

Компанія Галс Агро, яка ввела в експлуатацію модуль, планує розширювати виробництво, маючи побудовані потужності для отримання до 30 млн кубометрів біометану на рік. На сьогодні компанією збудовано 6 біогазових заводів у Чернігівській та Київській областях.

Довідково

У жовтні 2021 року Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва біометану. Закон врегульовує видачу гарантій походження на обсяг такого газу, формування реєстру біометану, співпрацю з реєстрами країн ЄС і можливості продажу біометану іншим країнам з обміном гарантій походження.

Минулого року було підписано відповідний меморандум щодо продажу першого в Україні біометану до Європи.  

Біометан – це екологічний газ, який отримують шляхом очищення біогазу, що, у свою чергу, виробляється з відходів харчової промисловості й тваринництва. Біометан можна закачувати в українську ГТС та використовувати як природний газ.

Потенціал України з виробництва біометану, за оцінкою Біоенергетичної асоціації, становить приблизно 10 млрд кубометрів на рік.  

 

За матеріалами Євроінтеграційного порталу: https://eu-ua.kmu.gov.ua/novyny/v-ukrayini-vpershe-zapustyly-vyrobnyctvo-biometanu-na-biogazovomu-zavodi