Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВИКОНАННЯ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ЗОБОВʼЯЗАНЬ: ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ КОМПЛЕКСНИЙ СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН РЕФОРМУВАННЯ ОРГАНІВ ПРАВОПОРЯДКУ

11 травня 2023 року Президент України Володимир Зеленський схвалив своїм Указом Комплексний Стратегічний План реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки і оборони України на 2023 - 2027 роки (далі – Комплексний стратегічний план)

Це основний документ щодо реформування та розвитку цієї сфери, розроблений на виконання семи рекомендацій Європейської Комісії, які Україна отримала разом зі статусом країни-кандидата на членство в ЄС.

План ґрунтується на всебічному аналізі діяльності органів правопорядку та прокуратури, а також проблемних питань їхнього функціонування, з урахуванням висновків, зроблених за результатами вивчення попереднього досвіду та враховує положення інших програмних документів.

Документ зосереджений на таких головних пріоритетах та напрямах реформування правоохоронних органів:

  1. Дієвість та ефективність органів правопорядку та прокуратури, як невід’ємної складової сектору безпеки і оборони, в межах якого вони забезпечують національну безпеку України, у тому числі громадську безпеку і порядок, протидію злочинності з урахуванням стратегічних цілей і відповідно до стандартів прав людини, основних прав і свобод, а також принципів гендерної рівності.
  2. Послідовна кримінальна політика, пріоритетом якої є запобігання злочинності, невідворотність відповідальності, захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення інтересів потерпілого.
  3. Оперативність кримінального провадження з дотриманням міжнародних стандартів та принципу верховенства права.
  4. Система управління, що орієнтована на результат відповідно до встановлених пріоритетів.
  5. Комплексна цифрова трансформація.
  6. Відкритість, прозорість, підзвітність і незалежність.

Комплексний стратегічний план застосовується до, зокрема, органів прокуратури, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки України, Служби безпеки України та Державної митної служби України.

Довідково

Над розробленням Комплексного стратегічного плану працювала створена Офісом Генерального прокурора міжвідомча робоча група за участі міжнародних експертів та за тісної співпраці з EUAM – Консультативною місією ЄС.

 

За метаріалами Євроінтеграційного порталу: https://eu-ua.kmu.gov.ua/novyny/vykonannya-yevrointegraciynyh-zobovyazan-prezydent-pidpysav-kompleksnyy-strategichnyy-plan