ГОЛОВНІ СУБ’ЄКТИ, ЯКІ ЗДІЙСНЮЮТЬ ЗАХОДИ У СФЕРІ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ, ЗІБРАЛИСЬ ЗА «КРУГЛИМ СТОЛОМ»

В управлінні соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації відбулося друге із шести запланованих міжрайонне фінальне засідання у форматі «круглого столу» з метою підбиття підсумків реалізації п’ятирічного проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні»

Участь в засіданні взяли головні суб’єкти національного механізму взаємодії з надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми – фахівці державних та громадських організацій Роменського, Недригайлівського та Липоводолинського районів, Роменської міської ради.

Міжрайонні фінальні засідання у форматі «круглого столу» проводяться у листопаді-грудні цього року за ініціативи Громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» та підтримки Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації.

Загальною метою та завданням проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» є посилення спроможності органів державної влади та громадських організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми, надавати відповідну допомогу жертвам торгівлі людьми.

Завідувач сектору сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан РОЗГОН повідомив, що статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, в області встановлено 34 громадянам України, з них у 2014 році – 3, 2015 – 5, 2016 – 4, 2017 та 2018 – по 6, у 2019 році – 10. З початку цього року 8 осіб, які постраждали від торгівлі людьми, були охоплені послугами місцевих центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Як зазначила керівник проекту Крістіна САХНО, громадською організацією «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» за цей період надано допомогу більше ніж 430 особам.

Про організацію просвітницької роботи щодо протидії торгівлі людьми у Роменському районі повідомила головний спеціаліст управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Вікторія БАЙВЕРДІЄВА.

Учасниками засідання відмічено високий рівень взаємодії між усіма дотичними структурами, що забезпечують злагоджену та ефективну роботу у сфері протидії торгівлі людьми та швидке реагування у разі виникнення проблемних ситуацій.

Присутні фахівці обговорили низку заходів у сфері протидії торгівлі людьми, впровадження яких зможе покращити не лише просвітницько-профілактичну роботу в районі, а й забезпечити високий рівень виявлення постраждалих осіб від цього ганебного явища.