ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ ТА ЗВІТУ ПРО СТРАТЕГІЧНУ ЕКОЛОГІЧНУ ОЦІНКУ ПРОЕКТУ ДЕТАЛЬНОГО ПЛАНУ ТЕРИТОРІЇ

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» розпочато процедуру розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо проекту детального плану території та звіту про стратегічну екологічну оцінку проекту детального плану території «Детальний план території земельної ділянки загальною площею 7,85 гектарів, яка розташована за межами населених пунктів на території Пустовійтівської сільської ради Роменського району та обмежена автодорогою Київ-Суми-Юнаківка, межами земель, які передані у приватну власність, та землями державної власності»

 

1. Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту.

Містобудівна документація «Детальний план території земельної ділянки загальною площею 7,85 гектарів, яка розташована за межами населених пунктів на території Пустовійтівської сільської ради Роменського району, та обмежена автодорогою Київ-Суми-Юнаківка, межами земель, які передані у приватну власність, та землями державної власності» розробляється на підставі розпорядження Роменської районної державної адміністрації № 94-ОД від 28.02.2018 р.

Проект розроблений у відповідності з:

- Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності»;

- Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку»;

- ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»;

- ДСП-173 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів»;

- ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів»;

- ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території».

Склад та зміст детального плану регламентований ДБН Б.1.1-14:2012.

Основними завданнями при розробці детального плану є:

- уточнення у більш крупному масштабі положень схеми планування території об’єкту;

- уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції, параметрів забудови;

- формування принципів планувальної організації забудови;

- встановлення червоних ліній та ліній регулювання забудови;

- визначення містобудівних умов та обмежень;

- створення належних умов охорони і використання об’єктів культурної спадщини та об’єктів природно-заповідного фонду, інших об’єктів, що підлягають охороні відповідно до законодавства;

- визначення напрямів, черговості та обсягів подальшої діяльності щодо: попереднього проведення інженерної підготовки та інженерного забезпечення території; створення транспортної інфраструктури; організації транспортного і пішохідного руху, розміщення місць паркування транспортних засобів; охорони та поліпшення стану навколишнього середовища, забезпечення екологічної безпеки, комплексного благоустрою та озеленення.

Територія земельної ділянки, на яку розробляється ДПТ, має загальну прощу 7,85 га та знаходиться за межами населених пунктів, на території Пустовойтівської сільської ради Роменського району, та обмежена автодорогою Н-07 напрямком Київ – Суми – Юнаківка, межами земель, які передані у приватну власність та землями державної власності. У склад цієї ділянки входить земельна ділянка площею 1,054 га, яка є власністю Ільченка В.В.

Землі, на яких розташована проектна ділянка площею 7,85 га, з цільового призначення класифікуються як:

- землі сільськогосподарського призначення;

- землі промисловості, транспорту та інші.

По території земельної ділянки площею 7,85 га в північно-західній частині, проходить національна автомобільна дорога загального користування державного значення Н-07, яка перебуває на балансі служби автомобільних доріг у Сумській області. З заходу знаходяться землі вільні від забудови, які належать Пустовійтівській сільській раді. На південному сході  та сході розташовані землі сільськогосподарського призначення.

 Південної сторони земельної ділянки Ільченка В.В. площею 1,054 га розташовані землі виробничого призначення – територія колишнього цегляного заводу на якій у даний час знаходяться зруйновані споруди.

На південний схід від території земельної ділянки площею 7,85 га розташоване сміттєзвалище, до якого з траси Н-07 проходить під’їзна автодорога місцевого значення, яка перебуває на балансі Сумської державної адміністрації.

Проектні рішення ДПТ розроблено згідно Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», а саме: Статті 3 «Основні принципи охорони навколишнього природного середовища». Детальний план території не суперечить іншими документами державного планування:

- Стратегія сталого розвитку «Україна-2020»;

- Основні засади (стратегія) державної екологічної політики України на період до 2030 року;

- Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2020 року;

- Стратегія регіонального розвитку Сумської області на період до 2020 року;

- Схема планування території Сумської області;

- Схема планування Роменського району Сумської області.

2. Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування.

Роменська районна державна адміністрація.

Адреса:42000, м. Ромни, бульвар Свободи, 1.

Код ЄДРПОУ: 04057936

Контактний номер телефону: тел/факс: (05448) 5-31-33

3. Передбачена процедура громадського обговорення:

а) дата початку та строки здійснення процедури:

Громадське обговорення починається з 03.08. 2019 року і триває по 02.09.2019 року.

Дата оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки і оприлюднення її шляхом розміщення на офіційному веб - сайті Роменської районної державної адміністрації (www.rmn.sm.gov.ua) – 12.06.2019 року. Публікація заяви в газеті «Вісті Роменщини» №23 (14062) – 08.06.2019 року, в газеті «Новий погляд Роменщини» № 26 (339) – 26.06.2019 року.

Дата оприлюднення повідомлення про оприлюднення звіту про стратегічну  екологічну оцінку та розміщення звіту СЕО на офіційному веб - сайті Роменської районної державної адміністрації (www.rmn.sm.gov.ua) – 02.08.2019 року. Публікація повідомлення в газеті «Вісті Роменщини» № 31 (14070) – 03.08.2019 року; в газеті «Новий погляд Роменщини» № 31 (344) – 31.07.2019 року.

б) способи участі громадськості:

 - надання письмових зауважень і пропозицій до Роменської РДА за адресою: 42000 м. Ромни, бульвар Свободи, 1, (email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ).

- громадські слухання – 15.08.2019 року о 14.00 годині  в залі засідань Роменської районної державної адміністрації, за адресою: м. Ромни, бульвар Свободи, 1.

г) орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Орган, від якого можна отримати інформацію та адресу, за якою можна ознайомитися з проектом документа державного планування, звітом про стратегічну екологічну оцінку та екологічною інформацією, у тому числі пов’язаною зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування – Роменська районна державна адміністрація за адресою: 42000 м. Ромни, бульвар Свободи, 1. Контактна особа – Федько Людмила Григорівна – завідувач сектору містобудування та архітектури Роменської РДА, тел. (05448) 5-29-05.

Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції – Роменська районна державна адміністрація за адресою: 42000 м. Ромни, бульвар Свободи, 1, тел/факс: (05448) 5-31-33; email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Зауваження та пропозиції до проекту державного планування та звіту про стратегічну екологічну оцінку надаються протягом 30 днів, з дня оприлюднення повідомлення.

д) місцезнаходження наявної екологічної інформації, у тому числі пов’язаної зі здоров’ям населення, що стосується документа державного планування:

Офіційні веб-сайти Міністерства екології та природних ресурсів України (menr.gov.ua), Департамент екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації (www.pek.sm.gov.ua).

4. Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування.

Необхідність проведення транскордонних консультацій щодо проекту документа державного планування - відсутня.