ЗАСІДАННЯ «КРУГЛОГО СТОЛУ» З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ В УКРАЇНІ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

З нагоди відзначення в Україні Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми в управлінні соціального захисту населення Роменської райдержадміністрації відбулось засідання «круглого столу»

Посадові особи та спеціалісти управління соціального захисту населення, служби у справах дітей райдержадміністрації, Ренійського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Роменського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) обговорили тему:«Торгівля людьми як небезпечне соціальне явище. Взаємодія суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми».

«Торгівля людьми є одним із найважчих злочинів проти людини, тому необхідна системна і злагоджена робота усіх суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, аби протистояти цьому ганебному явищу», – наголосив начальник управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації Олександр ДАЦЕНКО.

Головний спеціаліст управління соціального захисту населення Вікторія БАЙВЕРДІЄВА ознайомила учасників засідання з історією Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, проаналізувала внутрішні та зовнішні причини, через які люди стають жертвами торгівлі людьми, розповіла про санкції за злочин – торгівля людьми, визначені законодавством України, та про суб'єкти, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, напрями та завдання у сфері попередження торгівлі людьми.

Директор Роменського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Марина СУШКО розповіла про роботу, що здійснюється спеціалістами центру з уразливими категоріями населення району з питання рівня їх обізнаності про причини та наслідки торгівлі людьми.  

«Законодавством України особам, постраждалим від торгівлі людьми, гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата», – зазначила посадовець.

За результатами проведеної дискусії учасниками засідання «круглого столу» прийнято рішення щодо вжиття відповідних заходів службами, установами та органами місцевого самоврядування району з проведення подальшої інформаційно-профілактичної роботи у напрямку попередження торгівлі людьми.