Об'єднання територіальних громад

Інформація оновлена 21.12.2017

НА ДОПОМОГУ ОБ'ЄДНАНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ ГРОМАДАМ 

КНИГА «ІНСТРУМЕНТИ РОЗВИТКУ ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ»

ГРОМАДИ ОБЛАСТІ ЗДОБУВАЮТЬ ЕНЕРГЕТИЧНУ НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

Голова облдержадміністрації Микола Клочко ознайомився із потужностями новоствореної лінії з виготовлення брикетів у Краснопільській ОТГ

Брикети у місцевому господарстві виробляють із соломи та тирси, які є відходами виробництва. Це сприятиме переходу на альтернативні види палива, що наразі активно впроваджуються у громадах і районах Сумщини, аби економно використовувати природний газ та зменшувати його споживання.

ДЕЛЕГАЦІЯ ВІД СУМЩИНИ БЕРЕ УЧАСТЬ У ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ ОБ'ЄДНАНИХ ГРОМАД «ІНІЦІАТИВИ, ЩО ЗМІНЮЮТЬ ЖИТТЯ»

Україна буде успішною країною успішних людей! На цьому наголосив, відкриваючи форум, Президент України Петро Порошенко

«Децентралізація дала вам шанс із слухняних та безправних виконавців і прохачів стати успішними місцевими лідерами, які здатні вирішувати проблеми села, селища, міста. А потім – рухатися на гору і вливати свіжу кров, якої завжди потребує влада, щоб не закостеніти і не відірватися від проблем людей, – говорив Президент України. – Одне із завдань децентралізації – наблизити владу до простої людини. Президент, Уряд, Верховна Рада налаштовані на ефективну співпрацю з громадами».

ПРЕЗИДЕНТ ПРО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ: НАШЕ ЗАВДАННЯ – НАБЛИЗИТИ ВЛАДУ ДО ПРОСТОЇ ЛЮДИНИ

Президент України Петро Порошенко на форумі новообраних голів ОТГ наголосив, що впровадження головної реформи в країні – програми децентралізації влади – демонструє масштабні зміни по всій країні. 

«Яке головне завдання, в тому числі і партії, – наблизити владу, Президента, народних депутатів до простої людини. Скоротити відстань і час для вирішення проблем. Мета сьогоднішнього зібрання саме для того, щоб ви знали: і Президент, і Уряд, і Верховна Рада налаштовані на найефективнішу співпрацю», – наголосив Президент.

УРЯД ПОСЛІДОВНО ПРОДОВЖУЄ РЕФОРМУ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

На сьогодні загальна кількість ОТГ, утворених у 2015–2017 роках, становить 684 громад, у 252 призначено перші місцеві вибори, йдеться у матеріалах про діяльність Уряду за підсумками ІІІ кварталу

Зокрема, приріст надходжень до загального фонду місцевих бюджетів проти січня-серпня 2016 року становить 29,9%, або + 31,1 мільярда гривень. На реалізацію проектів коштом Державного фонду регіонального розвитку уже розподілено 3 369,5 мільйона гривень. Таким чином 767 проектів реалізується в регіонах за кошти держбюджету.

ПИТАННЯ ЗЕМЛІ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ВІДКРИТИМ: ГРОМАДИ ВИМАГАЮТЬ ВІД ПАРЛАМЕНТУ НАДАТИ МОЖЛИВІСТЬ ЇМ РОЗВИВАТИСЯ

Об’єднані громади «засипали» зверненнями Верховну Раду України з проханням якнайшвидше розглянути проект закону, який розширює їх повноваження у сфері земельних відносин. Про це повідомив експерт Центрального офісу реформ Іван Лукеря

За його словами, на сьогодні громади з усіх областей України направили такі звернення на ім’я Голови Верховної Ради України та народним депутатам.

У ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ОТГ СУМЩИНИ ВНЕСЕНІ СУТТЄВІ ЗМІНИ

На сесії обласної ради депутати підтримали внесення зміндо проекту Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Сумської області

У результаті прийнятих змін до перспективного плануформування спроможних територіальних громад Сумської області, зокрема, повернулася Андріяшівська сільська ОТГ Роменського району.

ГРОМАДНА РЕФОРМА: ЩО ДАЛА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ – ФАКТИ ТА КОМЕНТАРІ ВІД ГЕННАДІЯ ЗУБКА

Завдяки передачі повноважень і фінансів на місця громади отримали можливість самостійно ухвалювати рішення і відповідати за їх реалізацію, Віце-прем'єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко дав узагальнюючу картину перебігу децентралізації в Україні.

«Три роки в Україні триває децентралізація. Багато це чи мало? Чи достатні темпи реформи та які маємо результати?

ВАЛЕРІЙ БІЛОХА: СИЛА ГРОМАДИ В ЇЇ САМОДОСТАТНОСТІ

Об’єднуючи територіальні громади сіл, обов’язково необхідно спиратися на два основоположні принципи – добровільність і спроможність

На цьому акцентував увагу під час прес-конференції з місцевими засобами масової інформації Роменщини голова Роменської районної державної адміністрації Валерій Білоха.

НА СУМЩИНІ ВІДКРИВСЯ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Голова облдержадміністрації Микола Клочко у вступному слові назвав цю подію «потужним кроком на шляху розвитку місцевого самоврядування» на Сумщині.

«Важливо, що даний центр розвитку місцевого самоврядування не є підрозділом обласної адміністрації чи облради. Це самостійний орган, з яким ми будемо співпрацювати, і який, я думаю, стане черговим механізмом для того, щоб реформи в Україні та на Сумщині успішно втілювалися у життя», – зазначив очільник області.