Веб-сторінки ліквідованих РДА

КОЖНА ГРОМАДА МАЄ ДОСЛІДЖУВАТИ ГЕНДЕРНУ ДОСТУПНІСТЬ ПОСЛУГ НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ

Про це говорили в рамках дискусійної платформи «Формування та реалізація державної гендерної політики на місцевому рівні» під час Третього Українського Жіночого Конгресу. Участь у цій платформі взяла тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК

За словами Міністра розвитку громад і територій України Альони БАБАК, Міністерство у вересні цього року затвердило стратегію ґендерної рівності на 2019-2021 роки.

«Одним з інструментів реалізації стратегії є ґендерно орієнтоване бюджетування. Йдеться про ґендерні профілі громад. Складається їхній портрет, щоб визначатись – що потрібно цій громаді: це чоловіки, жінки, молода чи більш старшого віку громада, – повідомила Альона Бабак. – Також інструментом реалізації рівності є те, що кожна громада має досліджувати ґендерну доступність послуг у себе. А сьогодні типові ґендерні профілі громад ми розпочали вивчати у дванадцяти громадах чотирьох областей. Це Волинська, Чернівецька, Сумська та Херсонська області. На збір статистики і формування профілів потрібно мінімум рік. До наступного Конгресу ми будемо мати ці профілі і зможемо поділитись, до якого висновку дійшли».

На Сумщині проект «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні» наразі реалізується в 3 громадах. Як повідомила у своєму виступі Ірина Купрейчик, однією із таких громад є Березівська.

«Березівська ОТГ – це перша громада, що утворилася на території Сумщини, – зазначила тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації. – Її очолює жінка – Надія АРТЕМЕНКО, це людина, яка своїм розумом і завзяттям не поступається чоловікам».

Надія Артеменко теж була присутня на жіночому конгресі. Її зацікавили виступи кращих представниць жіноцтва України та світу, зокрема, тематика – жінки в політиці.

«Щодо ролі жіноцтва в політичних процесах, в процесах управління, я хочу сказати, що, на жаль, сьогодні дуже мало жінок у керівництві областей, районів і навіть на рівні ОТГ керівники жінки наразі поступаються своєю чисельністю чоловікам. І ці питання теж мене турбують», – зазначила голова Березівської ОТГ.

Вона розповіла і про участь громади у проекті: «Можливості проекту «Просування гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в рамках реформи децентралізації в Україні» справді надихають, адже звертають увагу на таке важливе питання в рамках розвитку і завершення процесу децентралізації, як гендерне бюджетування, гендерна рівність. Для керівництва громади, для планування цей проект дуже потрібен. Ми говоримо про те, що послуги наближаються до людей, але як визначитися, до кого саме. Цей проект нам і надасть можливість ретельніше вивчити нашу громаду, дозволить спрямувати наші ресурси туди, де вони справді необхідні».