Міськрайонна газета

МЕДИЧНА РЕФОРМА: ЛІКАРІ ОТРИМУВАТИМУТЬ ГІДНУ ОПЛАТУ, ЛЮДИНА – ЯКІСНІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ

Необхідність реформування медичної галузі наразі назріла в українському суспільстві. Тому Верховна Рада поточного тижня розглядатиме урядовий законопроект щодо медичної реформи. Його ухвалення призведе до системних змін в охороні здоров’я та забезпечить надання кожному громадянину країни якісних медичних послуг. Що ж потрібно жителям Сумщини знати про цю реформу?

Уже наступного року розпочнеться перший етап реформи з первинної ланки медичної допомоги – сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів. На інших рівнях реформу буде впроваджено до 2020 року.

ВАЛЕРІЙ БІЛОХА: РОЗВИТОК ДОНОРСТВА НА РОМЕНЩИНІ – ЗАВДАННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ

Голова Роменської районної державної адміністрації Валерій Білоха відвідав центр служби крові в місті Ромни

«Сьогодні наше завдання відродити донорський рух не тільки для мирного суспільства, але і для людей, які обороняють, захищають, здобувають мирну долю для України і потребують допомоги»,зазначив Валерій Білоха під час спілкування з медичними працівниками закладу та донорами.

НЕБЕЗПЕКИ ТЕПЛОЇ ПОРИ

За надмірно спекотної погоди, яка останніми роками відмічається у наших географічних широтах влітку: підвищена температура повітря (25 – 30 градусів і вище), висока вологість (більше 60 відсотків), люди почуваються некомфортно

Особливо нелегко переносять спеку хворі люди, які страждають на серцево-судинні, легеневі, алергічні та інші недуги. Тож частіше трапляються нещасні випадки саме через надзвичайні погодні умови. Наслідки: непритомність через перегрівання, зневоднення, інсульти, інфаркти, «сонячні удари».

ЛІКАР ПОВИНЕН ВІДЧУТИ ТУРБОТУ ПРО СЕБЕ З БОКУ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ, А НЕ ТІЛЬКИ ВИМОГИ

На цьому наголосив голова Роменської районної державної адміністрації Валерій Білоха під час наради з питання вирішення проблеми забезпечення житлом молодих спеціалістів-лікарів, направлених на роботу у сільські лікарські амбулаторії

«Чотирьох молодих спеціалістів-лікарів, випускників медичних вишів, направлено на роботу у сільські лікарські амбулаторії Бацманів, Андріяшівки, Глинська, Хмелова. Створення належних умов для їх проживання – достатньо реальне завдання, яке можна вирішити. Адже від цього залежить якість роботи лікаря», – зазначив очільник району.