Веб-сторінки ліквідованих РДА

РАННЄ ВИЯВЛЕННЯ ТА УСПІШНЕ ЛІКУВАННЯ СПРИЯТИМЕ ПРИПИНЕННЮ ПОШИРЕННЯ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ

На цьому наголосила керівник апарату райдержадміністрації Валентина КРОЛЬ під час засідання Роменської районної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ

ВІЛ-інфекція на сучасному етапі залишається одною з важливих проблем світової медицини, що призводить до розвитку СНІДу. Завдяки багаторічним заходам щодо протидії ВІЛ-інфекції у певних регіонах вдалося зменшити темпи поширення інфекції, однак жодна країна світу не подолала СНІД. Україна залишається лідером в Європі з поширення ВІЛ/СНІДу. Питання протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і соціального розвитку, зокрема щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Заклади охорони здоровя первинної ланки проводять роботу по виявленню хворих на ВІЛ–інфекцію. З метою ранньої діагностики ВІЛ-інфекції/СНІДу центри медико-санітарної допомоги району проводять обстеження швидкими тестами для виявлення ВІЛ-інфекції/СНІДу в населення з груп ризику та за клінічними показами; інформують населення про можливість безкоштовного обстеження на ВІЛ.

З 2009 року в Роменській ЦРЛ функціонує кабінет «Довіра», де усі бажаючі можуть отримати консультацію по проблемах ВІЛ-інфекції/СНІДу і, при бажанні, безкоштовно, конфіденційно (анонімно), пройти тестування на ВІЛ. На базі інфекційного відділення КНП «Роменська ЦРЛ» РМР надається паліативна допомога ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД.

«Важливе значення для подолання ВІЛ/СНІДу має раннє виявлення ВІЛ-інфекції та раннє призначення антиретровірусної терапії, оскільки це дозволить запобігти прогресуванню імунодефіциту та переходу хвороби у СНІД із розвитком тяжких опортуністичних хвороб, покращить якість та тривалість життя ВІЛ-позитивних людей», – зазначила Вікторія КОСЕНКО, лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» комунального некомерційного підприємства «Роменська центральна районна лікарня» Роменської міської ради.

У ході обговорення учасниками засідання було прийнято рішення активізувати роботу в громадах району щодо протидії поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, зокрема, просвітницької роботи у закладах освіти.