Веб-сторінки ліквідованих РДА

ГРВІ – ЗАСТУДИ, ГРИП, КОВІД: ЯК ПЕРЕЖИТИ ХОЛОДНИЙ СЕЗОН

Збільшення кількості хворих на гострі респіраторно-вірусні інфекції в Україні спостерігається щороку. Застуди, грип та COVID-19 традиційні захворювання для осінньо-зимового періоду

Цього року вересень та жовтень тішили теплою погодою, та це не означає, що традиційний сезон застуд нас оминув. А з настанням холодів він посилиться. З початку жовтня в Україні захворіло понад 553 тисячі українців на ГРВІ. Знизити свої шанси підхопити вірусну інфекцію можна завдяки простим речам.

Необхідно регулярно мити руки та використовувати антисептик; уникати фізичних контактів, скупчень людей; провітрювати приміщення; використовувати зволожувач повітря;

достатньо спати, збалансовано харчуватись та не забувати про фізичну активність.

На жаль, жодні заходи не дають 100% захисту від застудних захворювань. Якщо ви захворіли, просто дайте організмові час і відпочинок, – і все минеться.

Зовсім інша справа з грипом та ковідом. Вони не просто позбавляють працездатності, а можуть вкласти нас у ліжко, а то й у лікарню на декілька тижнів, призвести до бронхіту, пневмонії, проблем із серцем. Знизити ризик захворіти на грип та ковід, а у випадку хвороби, захиститися від важкого перебігу та наслідків допоможе вакцинація:

ГРИП. Щеплення від грипу є рекомендованим. Вакцинуватися потрібно щорічно. Вакцину проти грипу можна купити в аптеці, корейського або французького виробництва. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості. З початку жовтня щеплення зробили понад 34 тисяч осіб. Крім того, кожна область отримала безоплатну вакцину для медиків для проведення щеплень проти грипу. 

COVID-19. Дуже важливо отримати принаймні первинний курс щеплень з 1 дози вакцини Janssen або 2 доз будь-якої іншої вакцини. Через 5 місяців після первинного курсу зробіть перше бустерне щеплення. А якщо і його робили ще минулої зими, то зробіть друге. Вакцинуватися можна безкоштовно у будь-якому пункті щеплень – https://list.covid19.gov.ua/. ПНЕВМОКОКОВА ІНФЕКЦІЯ. Пневмококи – це бактерії, які спричиняють пневмонію, бронхіти, отити та інші інфекції дихальних шляхів. Вакцинувати проти них можна дорослих та дітей від 6 тижнів. Вакцина проти пневмококової інфекції не входить до Національного календаря профілактичних щеплень, проте залишається рекомендованою.

За можливості вакцинуйтеся самі та вакцинуйте близьких, щоб ця зима минула без хвороб!

 За матеріалами МОЗ України