Веб-сторінки ліквідованих РДА

УСЮ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ В УКРАЇНІ МОЖНА ЗНАЙТИ НА ОДНОМУ РЕСУРСІ – НАЦІОНАЛЬНОМУ ПОРТАЛІ З ІМУНІЗАЦІЇ

Національний портал з імунізації створений для потреб медиків, студентів, фармацевтів, педагогів та громадськості. І передусім батьків, які планують вакцинацію своїх дітей і прагнуть дізнатися більше про ефективність вакцин, епідеміологічну ситуацію, графік щеплень тощо

Портал покликаний стати національним джерелом інформації про імунізацію для медичних працівників та пацієнтів за прикладом подібних ресурсів у США, Канаді, Австралії та країнах Європи. Портал – приклад результативної взаємодії національного рівня, міжнародних партнерів та громадськості. Адже безпека громадського здоров’я починається зі щеплення.

На порталі зібрана найповніша інформація з теми імунізації та більше 250 відповідей на запитання про щеплення і вакцини. На Порталі розміщено Календар щеплень та рекомендації щодо вакцинації для різних груп населення. Публікуються національні та регіональні новини вакцинації. Надаються роз’яснення щодо нормативно-правової бази у сфері імунізації. Є бібліотека вакцинації, де зібрані методичні рекомендації та корисні матеріали для медичної та наукової спільноти, закладів освіти та пересічних громадян.

На Порталі можна дізнатись про:

пункти вакцинації;

експертів з вакцинації;

календар вакцинації;

все про інфекції;

навчання, події;

новини з вакцинації;

бібліотеку вакцинації за професіями;

регуляторні нормативні документи.

Національний портал з імунізації покликаний стати унікальним інформаційним хабом, де кожен – від мами, яка планує перші щеплення дитині, до медичного працівника, який безпосередньо займається імунопрофілактикою – зможе знайти актуальну та корисну інформацію про вакцинацію. Розділи порталу оновлюються щоденно, тож кожен може знайти щось корисне:

медики – найбільш повний календар вакцинації, інформаційні матеріали для друку, останні дані щодо захворюваності та наявності в країні вакцин, календар освітніх подій,

педагоги та студенти медичних вишів – пам’ятки про всі вакцинокеровані інфекції, а також наукові статті та результати досліджень у галузі імунопрофілактики,

батьки – доступну та зрозумілу інформацію про щеплення, допомогу в плануванні вакцинації, відповіді експертів на складні запитання.

Також медики та науковці можуть долучитися до команди експертів порталу: публікувати тут свої статті, блоги, відповідати на запитання читачів тощо.

Для сімейних лікарів та медичних сестер, які працюють у кабінетах щеплень, користування порталом – це можливість покращити свою комунікацію з пацієнтами.

Керівники медичних закладів можуть пропонувати редакції свої новини та події, наприклад, успішні кейси з вакцинації.

А педагоги та вихователі знайдуть на порталі сценарії уроків, шкільних та позакласних заходів на тему щеплень.

Перейти на портал можна за посиланням: https://vaccine.org.ua.

Довідково:

Національний портал з імунізації створений в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», що виконується організацією Пакт у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss TPH), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров’я України.

 

 

 За повідомленням відділу з питань освіти, культури, молоді,

спорту, охорони здоров’я та комунікації з громадськістю

 Роменської районної державної адміністрації