Веб-сторінки ліквідованих РДА

РОБОЧОЮ ГРУПОЮ РОМЕНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ-РАЙОННОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ПЕРЕВІРЕНО ЗАХИСНІ СПОРУДИ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ В МІСТІ РОМНИ

14 червня робочою групою у складі представників Роменської районної державної адміністрації-районної військової адміністрації, відділу освіти Роменської міської ради, Роменського районного управління ГУ ДСНС України у Сумській області було оглянули захисні споруди та укриття в закладах освіти м. Ромни Роменської міської ради

«В умовах воєнного стану питання наявності та стану укриттів – надзвичайно важливе, тому розпорядженням голови районної державної адміністрації-начальника районної військової адміністрації Дениса ВАЩЕНКА, була утворена робоча група для проведення перевірок стану готовності захисних споруд цивільного захисту закладів освіти та охорони здоров’я Роменської міської ради. Рівень облаштування укриттів наглядно демонструє наскільки територіальна громада дбає про комфорт та насамперед безпеку дітей», – зазначила перший заступник голови районної державної адміністрації-начальника районної військової адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО.

Робочою групою було перевірено захисні споруди у 9 закладах загальної середньої освіти та 10 закладах дошкільної освіти м. Ромни Роменської міської ради. Всі об’єкти, які інспектувала робоча група, були попередньо рекомендовані або частково рекомендовані до використання, проте на кожному з оглянутих об’єктів виявлено ряд недоліків, які потрібно усунути. Зокрема провести ремонтні роботи з урахуванням вимог протипожежної безпеки, вимог щодо необхідної кількості евакуаційних виходів, наявності водопостачання, водовідведення, вентиляції, обігріву, освітлення, Інтернету, засобів надання першої медичної допомоги, доступності для мало мобільних осіб та осіб з інвалідністю та інше.

За повідомлення начальника відділу  освіти Роменської міської ради Ірини ІВНИЦЬКОЇ, щоб новий навчальний рік розпочався у школах в очному режимі, з бюджету громади виділено 3 млн. коштів для створення безпечних умов перебування у закладах здобувачів і працівників та на усунення недоліків та приведення захисних споруд в закладах освіти відповідно до чинних стандартів, правил та норм, визначених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2022 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 року №879/32331.

Підбиваючи підсумки робочої перевірки укриттів, перший заступник голови районної державної адміністрації-начальника районної військової адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО зазначила, що територіальна громада має забезпечити облаштування укриттів таким чином, щоб це був комфортний простір не лише для перебування дітей, а й для навчання.

«Безпека громадян – це сьогодні найважливіше питання, яке знаходиться на контролі влади», – підкреслила Валентина НАЗАРЕНКО.