Веб-сторінки ліквідованих РДА

СТВОРЕННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ФОНДУ ЗАХИСНИХ СПОРУД ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ В ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ТА ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ

Під час оперативної наради, яку провів голова Роменської районної державної адміністрації - начальник районної військової адміністрації Денис ВАЩЕНКО 18 липня, було розглянуто хід виконання робіт по створенню та облаштуванню фонду захисних споруд цивільного захисту в закладах дошкільної та загальної середньої освіти в громадах Роменського району

Як повідомила начальник відділу з питань освіти, культури, молоді, спорту, охорони здоров’я та комунікацій з громадськістю Раїса ФЕДЬКО, у Роменському районі функціонує 97 закладів освіти (55 закладів загальної середньої освіти та 42 заклади дошкільної освіти), з них 21 заклад має протирадіаційні укриття, 46 – найпростіші укриття, 33 закладами укладено договори безкоштовного користування захисними спорудами інших суб’єктів господарювання. У 5 закладах освіти Роменського району відсутні захисні споруди цивільного захисту і немає можливості укласти договори користування захисними спорудами інших суб’єктів господарювання через їх відсутність в радіусі 500 м: це Рогинський ЗДО «Берізка», Роменська ДЮСШ ім. В. Гречаного Роменської міської ради та Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст., Тернівський ЗДО «Теремок», Курманівський ЗДО «Сонечко» Недригайлівської селищної ради.

Для забезпечення Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Тернівського ЗДО захисними спорудами Недригайлівською селищною радою викуплено приміщення в с.Терни та передано на баланс відділу освіти, молоді та спорту Недригайлівської селищної ради. Станом на 18.07.2023 здійснюється формування документів для виготовлення проєктно-кошторисної документації на реконструкцію ПРУ, яке знаходиться в даному приміщенні.

Залишається не вирішеним питання щодо укриття учасників освітнього процесу в Рогинському ЗДО «Берізка» та Роменській ДЮСШ ім. В. Гречаного Роменської міської ради.

Станом на 18.07.2023 Роменської міською радою вивчається питання щодо закупівлі наземних швидко споруджувальних захисних споруд цивільного захисту модульного типу із залізобетонних та металевих конструкцій. Крім цього, відділом освіти Роменської міської ради виготовлено проєктно-кошторисну документацію на будівництво бомбосховища для укриття учасників освітнього процесу ЗОШ № 6 та ЗДО № 3 «Оленка».

Закладами освіти продовжуються ремонтні роботи щодо облаштування захисних споруд цивільного захисту, відповідно до чинних стандартів, правил та норм, визначених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2022 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 року №879/32331.

З метою забезпечення безпеки життя і здоров’я учасників освітнього процесу Липоводолинською селищною радою виготовлено проєктно-кошторисну документацію на реконструкцію ПРУ в Липоводолинському ліцеї. 13 липня 2023 року відбувся аукціон по проведенню робіт даного ПРУ, на даний час триває період прийому оскаржень щодо кваліфікації учасника.

«Оскільки наявність належного укриття є основною умовою за якою заклад освіти може розпочати навчання дітей в очній формі, ми маємо зробити все можливе, щоб діти Роменського району 1 вересня мали змогу піти до навчальних закладів та здобувати якісну освіту», – наголосив Денис ВАЩЕНКО.