Веб-сторінки ліквідованих РДА

МАРІЯ ЗОНОВА: МИ ПОЧУЛИ БАЖАННЯ ЛЮДЕЙ ВІДБУДУВАТИ ЗРУЙНОВАНУ ШКОЛУ, ТОМУ ДИСКУСІЇ З ЦЬОГО ПИТАННЯ МАЮТЬ ПРИПИНИТИСЯ, А МІСЦЕВА ВЛАДА ПОВИННА РОЗПОЧАТИ ПРОЦЕС ПІДГОТОВКИ ДО ВІДНОВЛЕННЯ

03 листопада 2023 року у приміщенні Будинку культури м. Ромни за участю заступника голови Сумської обласної державної адміністрації–начальника обласної військової адміністрації Марії ЗОНОВОЇ, голови Роменської районної державної адміністрації–начальника районної військової адміністрації Дениса ВАЩЕНКА, голови Роменської міської ради Олега СТОГНІЯ з жителями Роменської громади було проведено громадське обговорення щодо необхідності відновлення Роменського закладу загальної середньої освіти I-II ступенів № 8, який було вщент зруйновано росіянами.

Відкриваючи обговорення заступник голови Сумської обласної державної адміністрації–начальника обласної військової адміністрації Марія ЗОНОВА зазначила, що згідно інформації, яка надійшла до Сумської обласної військової адміністрації від голови Роменської громади із 2474 опитаних за відбудову зруйнованої школи висловились 409 респондентів, що склало лише 17%.

«Сьогодні, за дорученням голови Сумської обласної державної адміністрації –начальника обласної військової адміністрації Володимира АРТЮХА, я приймаю участь у цьому обговоренні, бо нам, як органу виконавчої влади, важливо розуміти і чути людей, не допускати викривлень об’єктивної реальності», – наголосила Марія ЗОНОВА.

У ході обговорення більшість присутніх висловилась на підтримку ініціативи з відбудови зруйнованої школи. Крім цього учасниками обговорення було наголошено на некоректності проведеного Роменською міською радою анкетування щодо подальшого відновлення та функціонування освітнього закладу, а також зазначено факт замовчування міською владою про колективне звернення підписане більше 2000 мешканцями мікрорайону з проханням відбудови освітнього закладу.

«Для влади будь-якого рівня маніпулювати громадською думкою: чи то використовуючи анкетування з питаннями які наштовхують на "потрібні" відповіді чи здійснюючи попередній підбір "правильної" аудиторії є неприпустимим! Кожен посадовець на своєму рівні має працювати на людей і для людей», – спілкуючись з присутніми зазначив Денис ВАЩЕНКО.

«Сьогодні нашу країну підтримує практично весь світ, дуже активно і дієво, а не лише на папері. Вони готові надавати потужний фінансовий ресурс для відбудови маленьких українських міст.

Допомога у відбудові – це ще й перспектива міжнародної співпраці після закінчення війни, але така співпраця вимагає від місцевої влади вчитися та опановувати нові управлінські підходи, злагодженої взаємодії між громадськістю та владою, високого рівня професійності та прозорості.

Ми готові надавати міській раді всю необхідну допомогу та вже вишукуємо спільно з народним депутатом Максимом ГУЗЕНКОМ фінансові ресурси для відновлення зруйнованої ворогом школи», – додав голова Роменської районної військової адміністрації–начальник районної військової адміністрації Денис ВАЩЕНКО.

Підводячи підсумки, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації–начальника обласної військової адміністрації Марія ЗОНОВА зазначила, що процес відновлення – це довготривалий процес. І він розпочинається саме з пошуку проєктної ідеї, яка задовольнить потреби жителів мікрорайону.

«Це може бути і новий сучасний освітній заклад, і потужний навчально-виховний комплекс, і спортивний центр - головне провести належний аналіз та організувати якісну роботу в цьому напрямку. Сумська обласна військова адміністрація завжди готова надавати підтримку та співпрацювати з громадою», – наголосила Марія ЗОНОВА.

Голова Роменської міської ради Олег СТОГНІЙ підтвердив, що ним буде вжито необхідні заходи для відновлення зруйнованої школи в місті.

Після огляду зруйнованого об'єкту заступник голови Сумської обласної державної адміністрації–начальника обласної військової адміністрації Марія ЗОНОВА також поділилась новітніми та інноваційними ідеями, які можна втілити в життя у відбудованому освітньому закладі.