Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ОБГОВОРИЛИ В РОМЕНСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

До обговорення долучилися перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО, начальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ, заступник директора Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації – начальник управління фінансів та соціального обслуговування населення Оксана БОГДАН, голови, заступники голів, представники служб у справах дітей та структурних підрозділів соціального захисту населення територіальних громад Роменського району

«Проєкт із запровадження надання соціальної послуги з формування життєстійкості реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Життєстійкість – це вміння бути емоційно та ментально стабільним і продуктивним, навіть за кризових умов, в яких на даний час знаходиться кожен громадянин нашої країни. Особливу увагу буде приділено родинам, на які війна має найбільший вплив: військовослужбовців та ветеранів, сім’ям із маленькими дітьми. Більшість громад Роменського району долучилися до реалізації проєкту. Я вдячна громадам району за їхню активну участь в програмах та проєктах, завдяки реалізації яких покращується життя наших мешканців. Також хочеться подякувати обласній державній адміністрації за такі виїзні наради, за методичну та консультативну допомогу, яку надають її працівники в усіх сферах діяльності», – звернулась до присутніх перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО.

Начальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ зосередив увагу присутніх на розвитку системи патронатного виховання над дітьми, стані сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, змінах в законодавстві щодо тимчасового влаштування до сімей родичів та знайомих дітей, які залишились без батьківського піклування.

«Патронат над дитиною є інноваційною послугою підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини, і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронат вирішує одне з найскладніших завдань держави – надати дитині можливість зростати у сприятливому сімейному середовищі. Зважаючи на повномасштабну війну, послуга патронату над дитиною в Україні на сьогодні набула ще більшої актуальності. Тому службам у справах дітей необхідно посилити роботу щодо популяризації патронатного виховання», – зазначив начальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрій КАЛІНОВСЬКИЙ.

Оксана БОГДАН проінформувала присутніх з питання запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості та виконанні завдань, визначених за результатами поїздки Міністра соціальної політики України Оксани Жолнович до Сумської області, зокрема щодо реалізації Постанови Кабінету Міністрів від 3 жовтня 2023 р. № 1049.

«До участі в експериментальному проєкті із запровадження комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості, координатором якого є Міністерство соціальної політики України, долучилися Роменська, Недригайлівська, Вільшанська, Коровинська та Синівська громади. Готується пакет документів до Міністерства соціальної політики про намір взяти участь у експериментальному проєкті Хмелівською громадою. Крім того, необхідно приділити належну увагу розширенню переліку соціальних послуг, які надаються в Роменському районі, та можливості запровадження таких послуг як стаціонарний догляд, денний догляд та підтримане проживання», – підсумувала заступник директора Департаменту з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації – начальник управління фінансів та соціального обслуговування населення Сумської обласної державної адміністрації Оксана БОГДАН.