Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВІДБУВСЯ РАЙОННИЙ ЗАХІД «ОСМИСЛЕННЯ. ЦІННОСТІ ТА ІСТОРІЇ СТІЙКОСТІ»

23 травня у приміщенні Роменської районної державної адміністрації проведено районний захід щодо формування та збереження стійкості на тему: «Осмислення. Цінності та історії стійкості»

Захід проходив у рамках Всеукраїнської Програми ментального здоров’я «Ти як?», яка реалізується за ініціативи Першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ.

«Метою заходу є осмислення стійкості як риси, притаманної українцям, а також показати, як стійкість проявляється в простих історіях навколо нас. Стійкість – це своєрідний дар, який ми зараз повинні проявити, бо ворог вкотре вирішив нас знищити. Війна – це марафон, дистанція якого нам невідома, але наш вибір – зрозуміти нашу стійкість, її природу і віднайти в ній наш ресурс, щоб не просто вистояти і перемогти, а відновити і виростити заново себе, родину і країну», – зазначила перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО.

У заході взяли участь представники Роменської районної військової адміністрації, територіальних громад Роменського району, Міжрегіональого центру швидкого реагування ДСНС України, закладів охорони здоров’я, внутрішньо переміщені особи та волонтери.

Захід було розпочато демонстрацією відеозвернення Першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ.

Всеукраїнська Програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою ЗЕЛЕНСЬКОЮ має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, у собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного.

Начальник психологічної служби Міжрегіональого центру швидкого реагування ДСНС України Ольга ПЕТРЕНКО, сімейний лікар Владислав БАБАК та медична сестра Катерина СЛОБОДЧЕНКО розповіли як підтримати ментальне здоров’я.

Волонтер Ірина ГОЛОВАЧ та голова Благодійної організації «Благодійний фонд «Волонтерський штаб Ми разом», волонтер Олена МЕНЬКО поділились власними історіями стійкості та розповіли, що їх надихає бути опорою та підтримкою для інших.

Внутрішньо переміщені особи Ольга ВЕРГУН, Любов ГОРДОВА та Неля МОРОЗ розповіли про проблемні аспекти адаптації до нових умов життя, набуття нових навичок саморегуляції та допомоги сім’ям внутрішньо переміщених осіб.

В завершення заходу перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО зазначила, що індивідуальні історії стійкості – це приклад та натхнення.

«Дякую кожному за щирість! Сьогодні війна увиразнює все! Ми відкриваємо велику правду - хто ми є і ким ми можемо бути! Життєстійкість – це вимога сьогодення. І від кожного з нас залежить наше завтра. Дбаємо одне про одного», – зазначила Валентина НАЗАРЕНКО