Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРОЄКТ ЄОЗДОРОВЛЕННЯ

На початку літа, 1 червня 2023 р., розпочав дію пілотний проєкт – єОздоровлення. У рамках проєкту був запроваджений механізм «гроші ходять за дитиною» –  для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, що потребують особливої соціальної уваги і підтримки. Цей проєкт продовжив свою дію і в 2024 році

Метою експериментального проєкту є надання дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, послуг з оздоровлення та відпочинку.

Завдяки проєкту, який реалізується Мінсоціполітики, вперше батьки (особа, яка його/її замінює) дитини (у тому числі зареєстрованої як внутрішньо переміщена особа, що отримує допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам), що виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї, має можливість отримати бюджетні кошти на кожну дитину в розмірі п’яти прожиткових мінімумів виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня відповідного року для дітей віком від шести до 18 років (15980.00 гривень), один раз на рік у грошовій безготівковій формі на відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання в акціонерному товаристві комерційний банк «ПриватБанк» за умови, що дитині отримувача в поточному році уповноваженими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування не надавалася путівка до державного підприємства «Міжнародний дитячий центр «Артек» за рахунок коштів державного або місцевого бюджету будь-якого рівня. Для отримання бюджетних коштів отримувач відкриває поточний рахунок в АТ «ПриватБанк».

Ці кошти зараховуються на банківський рахунок одного з батьків (на кожну дитину) і витрачати їх можна виключно на придбання путівки до дитячого табору.

Для уточнення інформації щодо проєкту можна звертатися до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту або Національної соціальної сервісної служби.

Нижче подаються відповіді на основні питання:

1. Хто зможе отримати кошти для придбання путівок на оздоровлення та відпочинок дітей за рахунок держави за принципом «гроші ходять за дитиною»?

В рамках пілотного проєкту «гроші ходять за дитиною», який реалізується Міністерством соціальної політики, кошти на оздоровлення може отримати один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини (у тому числі зареєстрованої як внутрішньо переміщена особа, що отримує допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам), що виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій, як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї.

2. Якщо наша родина належить до зазначених категорій, але ще не оформила відповідний статус? Чи маємо ми право на отримання грошей на путівку?

Так, ви маєте право на отримання коштів.

Для отримання відповідного статусу необхідно звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту  населення в регіоні.

Після надходження інформації про надання відповідного статусу від структурного підрозділу з питань соцзахисту до Мінсоцполітики (протягом місяця), вас буде включено в перелік отримувачів коштів.

Можливість отримання коштів можна перевірити за посиланням https://bit.ly/3MDLD1A. Після введення свого РНОКПП (ідентифікаційного коду) система видасть інформацію про те, маєте ви право на зазначену послугу чи ні.

Якщо інформація про отриманий статус вже наявна в системі, можна звертатися  в Приватбанк для відкриття поточного рахунку із спеціальним режимом використання і отримання картки.

3. Коли батьки почнуть отримувати сповіщення про можливість отримання коштів?

З кінця травня-початку червня 2024 р.

4. На який термін можна придбати путівку?

Путівку на оздоровлення – на 21 календарний день, путівку на відпочинок – на 14 календарних днів.

5. Батьки дітей якого віку можуть отримати кошти для оздоровлення та відпочинку в рамках проекту?

Право на отримання коштів (один раз на рік у грошовій безготівковій формі на відкритий поточний рахунок із спеціальним режимом використання) мають батьки дітей віком від 6 до 18 років.

6. Якщо в родині декілька дітей підпадають під зазначені категорії, чи зможуть батьки отримати кошти на придбання путівок для всіх цих дітей?

Так, держава не обмежує кількість дітей з однієї родини, які мають право отримати кошти для придбання путівок. Бюджетні кошти перераховуються на кожну дитину.  Повідомлення також надходитиме окремо щодо кожної дитини в родині.

7. Який механізм отримання путівки?

Перевірити право на отримання коштів за посиланням https://bit.ly/3MDLD1A , або отримати повідомлення в мобільному застосунку «Приват24», чи  отримати інформацію від працівників соціального захисту. Після отримання сповіщення - зверніться  до найближчого відділення Приватбанку та відкрийте картку. Така картка буде мати спеціальний режим використання коштів. На неї будуть зараховані кошти для придбання путівки в наступному місяці з дня відкриття картки;

Після зарахування коштів батьки за власним уподобанням (орієнтуючись на бажані терміни відпочинку, місцерозташування табору, вартість путівки, відгуки про заклад тощо) оберуть один з закладів вищої категорії з  Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Цей заклад має бути включений Національною соціальною сервісною службою до переліку закладів, з якими укладено договір про надання послуг з оздоровлення та відпочинку. Зв’язатись за координатами, вказаними на сайті  Державного реєстру або на сайті НСССУ (https://bit.ly/3BVBQzh ), або сайті ДП ІОЦ Мінсоцполітики (https://bit.ly/439TRFH ) із обраним закладом, підтвердити можливість отримання послуги,  забронювати путівку;

Проїзд до/з обраних дитячих закладів оздоровлення і відпочинку здійснюється за  кошти батьків (осіб, які їх замінюють), або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством (наприклад, спонсорів, благодійних фондів тощо).

прибути в обраний заклад та розрахуватися за путівку отриманою у ПриватБанку карткою.

8. Протягом якого часу необхідно придбати путівку? Чи можливо використати кошти в інший сезон або наступним літом?

Кошти необхідно використати протягом трьох місяців з дня їх зарахування. У разі зарахування у жовтні-листопаді,  придбати путівку необхідно до 25 грудня, оскільки кошти передбачені на оздоровлення та відпочинок у 2024 році.

9. Хто має оплачувати доїзд дитини до/з закладу оздоровлення та відпочинку?

Держава покриває витрати на оздоровлення та відпочинок дітей.

Проїзд до/з обраних дитячих закладів оздоровлення і відпочинку здійснюється за за кошти батьків (осіб, які їх замінюють), або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством (наприклад, спонсорів, благодійних фондів тощо).

Кошти, отримані для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, не враховуються під час обчислення сукупного доходу сім’ї для отримання всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.