Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРОВЕДЕНО СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ УСЗН РОМЕНСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ТА РАЙОННОЇ КОМІСІЇ У СПРАВАХ АЛЬТЕРНАТИВНОЇ (НЕВІЙСЬКОВОЇ) СЛУЖБИ

05 червня в залі засідань Роменської районної державної адміністрації – районної військової адміністрації під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови Роменської районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації Валентини НАЗАРЕНКО проведено спільне засідання управління соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації та районної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби

У ході засідання розглянуто питання направлення двох заявників на альтернативну (невійськову) службу.

Відповідно до ст. 1, 4 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» альтернативна служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов'язку перед суспільством.

На альтернативну службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову (базову) військову службу і особисто заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням, документально або іншим чином підтвердили істинність переконань та стосовно яких прийнято відповідні рішення. Заявники, в свій час, вже пройшли строкову військову службу.

Статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено виключний перелік підстав, які виключають призов на військову службу під час мобілізації. Релігійних переконань, які давали б право на проходження альтернативної (невійськової) служби, в переліку немає. Відповідно, члени релігійних організацій підлягають на військову службу.

За результатами розгляду даного питання вирішено заяви заявників залишити без розгляду.  У зв’язку з діючим законодавством України не передбачено повторного призову на строкову (базову) військову службу.