Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРОВЕДЕНО НАРАДУ ЩОДО ВИКОНАННЯ УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ПРО ЗАХОДИ ЩОДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ

2 листопада під керівництвом тимчасово виконуючого обов’язки голови Роменської районної державної адміністрації Валентини НАЗАРЕНКО відбулась нарада за участю керівника апарату, начальника управління у Роменському районі ГУ Держгеокадастру, голів територіальних громад, представників лісових господарств та громадськості

Першочерговою метою наради було налагодження координаційної роботи органів місцевого самоврядування та лісогосподарських підприємств щодо ідентифікації самозаліснених та придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної форми власності для досягнення оптимальної лісистості Роменського району.

Згідно порядку денного під час наради обговорили:

1. Шляхи сприяння реалізації ініціатив громадськості щодо участі в заходах з охорони, захисту та відтворення лісів.

2. Про вжиті заходи територіальними громадами щодо проведення інвентаризації самозаліснених земель.

3. Про вжиті заходи лісовими господарства щодо інвентаризації лісових ресурсів в районі.

4. Правовий механізм передачі земельних ділянок лісогосподарського призначення в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам.

«За інформацією опрацьованою профільним структурним підрозділом Роменської райдержадміністрації станом на 01.11.2021 кожною громадою проводиться робота у даній сфері. Зокрема, у Липоводолинській територіальній громаді площа під заліснення становить 28,9 га,  Вільшанській територіальній громаді - 16,46 га, Синівській територіальній громаді - 55 га, Коровинській територіальній громаді – 9 га, Недригайлівській територіальній громаді – 46,2 га, Роменській територіальній громаді – 11,1 га, Андріяшівській територіальні громаді – 78 га, у Хмелівській територіальній громаді – поки що такі земельні ділянки відсутні, але комісією продовжуються роботи щодо їх виявлення», - повідомила тимчасово виконуючий обов’язки голови Роменської районної державної адміністраціїРоменської райдержадміністрації Валентина НАЗАРЕНКО.

У нараді взяв участь громадський активіст Володимир  БИРЧЕНКО, який відмітив важливість екологічної ініціативи та вніс пропозицію - у кожному населеному пункті створити міні-парки з чорного горіху, який має безліч корисних властивостей.

«Відповідно до Указу Президента України від 07.06.2021 року № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів» державне підприємство «Роменське лісове господарство» проводить роботу по виявленню самозаліснених земель. Наразі активно співпрацюємо з Андріяшівською, Вільшанською та Недригайлівською громадами», – наголосив головний лісничий державного підприємства «Роменське лісове господарство» Сергій ІВАШКІН.

Найбільш дискусійним було питання щодо юридичного аспекту передачі земель. Начальник відділу у Роменському районі Головного управління Держгеокадастру Сергій ПРОНЬ надав вичерпні відповіді на запитання, та зазначив, що логічно було б земельні ділянки передавати в лісогосподарські підприємства, так як стаття 57 Земельного Кодексу України повідомляє, що земельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства.

За результатами наради надано рекомендації головам об’єднаних територіальних громад та прийняті відповідні рішення.