Веб-сторінки ліквідованих РДА

РОБОТА З НЕДОПУЩЕННЯ ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ – ПИТАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ КОЖНОГО ГРОМАДЯНИНА

20 березня за ініціативи Роменського районного управляння ГУ ДСНС України в Сумській області в Роменській районній військовій адміністрації відбулась нарада з представниками органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів та лісових господарств району щодо запобігання виникнення пожеж у екосистемах Роменщини

Начальник Роменського районного управління ГУ ДСНС України в Сумській області Сергій КЛІЩЕНКО повідомив, що протягом вихідних у результаті несанкціонованого спалювання сухої трави було спровоковано пожежі на території Роменської, Недригайлівської, Липоводолинської та Синівської територіальних громад.

«Робота з недопущення пожеж в екосистемах – питання індивідуальної відповідальності кожного громадянина. Наше завдання спільно з працівниками правоохоронних органів, лісових господарств, районної військової адміністрації, територіальних громад забезпечити притягнення до відповідальності осіб, які займаються самовільним підпалом трави та сухої рослинності», – зазначив Сергій КЛІЩЕНКО.

У ході обговорення було відпрацьовано алгоритм взаємодії та узгоджено питання щодо проведення рейдів з виявлення фактів спалювання сухої трави та рослинних залишків на території Роменського району.

«Проблема спалювання трави, сміття та гілля в приватному секторі, в лісосмугах та на полях «кочує» із року в рік. Остаточно зупинити цей процес можливо лише, якщо свідомо відмовитись від цієї шкідливої звички. Першочергово маємо провести профілактичні заходи серед громадськості щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ та сухої природної рослинності», – зауважила перший заступник голови Роменської районної державної адміністрації-начальника районної військової адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО.

В умовах повномасштабної війни в Україні, враховуючи статус прикордонної області з країною агресором, такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС. Замість ліквідації наслідків воєнної агресії російської федерації і порятунку людей, фахівці ДСНС змушені виїжджати на гасіння пожеж сухостою.

Будьте свідомими та відповідальними у цей непростий для нашої країни час!

Пам’ятайте, спалювання сухостою — це правопорушення, за яке передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність!

Наголошуємо, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності заборонене, а також карається законом у вигляді штрафу: для громадян – від 3,0 до 6,0 тис.грн., а для посадових осіб – від 15,0 до 21,0 тис.грн.