Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВАСИЛЬ ХОМА ІНІЦІЮВАВ СТВОРЕННЯ ОБЛАСНОЇ ПРОГРАМИ З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ «ЕНЕРГОДІМ»

На цьому голова Сумської облдержадміністрації наголосив за підсумками зустрічі з регіональним консультантом у Сумській області Програми з підтримки Фонду енергоефективності України Андрієм БОРОВИМ

Андрій Боровий повідомив голові облдержадміністрації, що Фонд уже не перший рік співпрацює з Сумщиною, але вперше він має честь зустрічатися в облдержадміністрації на рівні голови, а не заступників чи керівників структурних підрозділів.

У ході зустрічі регіональний консультант Програми з підтримки Фонду енергоефективності розповів Василю Хомі про програму «Енергодім». За його словами, це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках. Програма визначає умови та порядок надання державною установою «Фонд енергоефективності» грантів її учасникам – об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків – для часткового відшкодування витрат, пов’язаних із здійсненням заходів з енергоефективності.

У рамках програми «Енергодім» у Сумах наразі подано 4 заявки від ОСББ, 2 з них затверджені Фондом, і вже навесні розпочнуться будівельні роботи. Від ОСББ обласного центру ще готуються 6 заявок. Крім того, 2 заявки подали ОСББ в Конотопі.

«Ми хочемо залучити більше об’єднань співвласників багатоквартирних будинків до співпраці щодо капітального ремонту їх будинків, − зазначив Андрій Боровий. − У середньому такий ремонт коштує 7−8 млн грн. 70% від усієї суми у вигляді гранту на безповоротній основі надає Фонд енергоефективності.  Враховуючи те, що на сьогодні в Сумській області заявок від ОСББ ми зібрали вже майже на 80 млн грн, то 56 млн грн область отримає залучених коштів».

Голова облдержадміністрації повідомив, що Сумщина зацікавлена в ефективній співпраці з Фондом енергоефективності, адже це сприятиме залученню інвестицій в регіон.

«Я даю доручення Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності облдержадміністрації розпочати роботу з розробки обласної програми з енергоефективності багатоквартирних будинків. – повідомив Василь Хома.  − Наша спільна робота сприятиме не лише залученню інвестиційних коштів в область, а й розвитку місцевої будівельної галузі, бізнесу з виробництва будівельних матеріалів, створенню нових робочих місць».

Довідково. Фонд енергоефективності – єдина в Україні державна установа, створена Урядом України з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі.

Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель.

Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини. Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією – IFC, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).