Веб-сторінки ліквідованих РДА

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО–ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

У Роменській районній державній адміністрації – районній військовій адміністрації відбулося засідання Роменської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому було розглянуто ряд актуальних питань

Начальник Роменського районного управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Сергій КЛІЩЕНКО доповів про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільськогосподарських угідь у літній період 2024 року.

«За поточний період 2024 року в Роменському районі зареєстровано 75 пожеж, проти 65 за аналогічний період 2023 року, що на 15,3 % більше минулорічних показників. Переважна більшість пожеж виникла у житловому секторі внаслідок загоряння будинків та споруд, від загальної кількості пожеж та на відкритих територіях внаслідок загоряння сухої рослинності в межах, поза межами населених пунктів та на території приватних домоволодінь – 38 пожеж проти 29 за аналогічний період 2023 року, що на 31% більше минулорічних показників. Також внаслідок пожеж загинуло 3 особи», – повідомив Сергій КЛІЩЕНКО.

Завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та цивільного захисту населення Роменської районної державної адміністрації Олександр ЛЕВИЦЬКИЙ доповів про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах Роменського району.

За результатами розгляду головам громад рекомендовано визначити місця масового відпочинку населення на водних об’єктах з погодженням їх розташування з військовим командуванням та вжити заходів з обладнання їх відповідно до вимог наказу МВС України від 10.04.2017 № 301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.05.2017 за №566/30434.

Також під час комісії розглянуто питання нарощування фонду захисних споруд в Роменському районі.

«Станом на 1 квітня 2024 року на території Роменського району розташовано 288 захисних споруд: 1 сховище, 153 протирадіаційних укриттів, 134 найпростіших укриттів цивільного захисту. Протягом 2023 року поповнено фонд на 54 найпростіше укриття та збільшено ємкість на 10175 осіб.

У 2024 році територіальними громадами Роменського району заплановано привести в готовність до використання за призначенням 9 ПРУ та облаштувати 29 найпростіших укриттів. На реконструкцію, поточний ремонт та облаштування захисних споруд заплановано у 2024 році 12 948 000 гривень», – повідомив Олександр ЛЕВИЦЬКИЙ.

В завершення засідання тимчасово виконуючий обов’язки голови Роменської районної державної адміністрації – начальника районної військової адміністрації, заступник голови Роменської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Валентина НАЗАРЕНКО доповіла про результати роботи цілодобового районного штабу з координації дій органів управління і сил цивільного захисту, підприємств, установ та організацій Роменського району.

«За період роботи до районного штабу надійшло 131 звернення від юридичних та фізичних осіб про допомогу, кожне з яких було позитивно та своєчасно вирішено. Служби цивільного захисту, правоохоронні органи оперативно реагували на всі аварійні ситуації», – зазначила Валентина НАЗАРЕНКО.

За результатами засідання районної комісії з питань техногенно–екологічної безпеки прийнято ряд важливих рішень та надані відповідні доручення.