Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЗАПОБІГАННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ – Є ЗАПОРУКОЮ ЗНИЖЕННЯ КОРУПЦІЙНИХ РИЗИКІВ

На цьому наголосила заступник голови Роменської районної державної адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО відкриваючи антикорупційний семінар-навчання

«Своєчасне виявлення та врегулювання конфлікту інтересів забезпечує дотримання законності в органах державної влади та зміцнення довіри громадськості до влади. Саме тому кожен працівник Роменської районної державної адміністрації має розуміти необхідність усунення такого негативного явища у своїй роботі», - наголосила Валентина НАЗАРЕНКО.

Під час семінару-навчання уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Роменської районної державної адміністрації Яна ДИБЧЕНКО розповіла слухачам про виявлення конфлікту інтересів та подальший алгоритм дій, окремо зупинилася на порядку його врегулювання, а також нагадала про вимоги антикорупційного законодавства щодо повідомлення про відкриття валютного рахунку.

«Частина правопорушень, які стосуються конфлікту інтересів, можуть виникати, коли особа не обізнана, як запобігати таким ситуаціям та їх вирішувати. Тому основною метою семінару-навчання є підвищення рівня знань вимог законодавства про запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також формування навичок щодо правильної поведінки державних службовців у різних життєвих ситуаціях», - зазначила Яна ДИБЧЕНКО.

Доповідач окремо звернула увагу на врегулювання конфлікту інтересів у членів колегіального органу, так, у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участі у прийнятті рішення цим органом. Словосполучення «не має права брати участі у прийнятті рішення» стосовно особи, у якої виник конфлікт інтересів у конкретному питанні, яке розглядається колегіальним органом, зумовлює:

- заборону особі брати участь у підготовці документів для прийняття рішення колегіальним органом із відповідного питання;

- неможливість враховувати особу під час визначення кількості членів, необхідних для правомочності розгляду колегіальним органом відповідного питання;

- заборону на участь особи в розгляді (обговоренні) такого питання; заборону на участь особи в прийнятті рішення колегіальним органом (голосуванні) з такого питання.

Розповідаючи про додаткові заходи здійснення фінансового контролю антикорупційна уповноважена зауважила, що у разі якщо посадовець або член його сім’ї відкрили валютний рахунок у банку в іншій країні, то протягом 10 днів про це необхідно повідомити до НАЗК. Відлік цих днів розпочинається з моменту, коли посадовець відкрив валютний рахунок, або ж коли йому стало відомо або повинно було стати відомо про відкриття зазначеного валютного рахунка.

В завершення семінару-навчання учасниками було нагадано, що за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції особа може бути притягнута, зокрема, до адміністративної та дисциплінарної відповідальності. В окремих випадках вчинення дій та/або прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів може містити ознаки складу одного з корупційних кримінальних правопорушень.

Уповноваженою особою запропоновано провести підсумковий модульний контроль знань за результатами навчання.