Веб-сторінки ліквідованих РДА

УСІ ДЕРЖАВНІ СЛУЖБОВЦІ ОБОВ’ЯЗКОВО МАЮТЬ ДОТРИМУВАТИСЯ ВСТАНОВЛЕНИХ ОБМЕЖЕНЬ ЩОДО ОДЕРЖАННЯ ПОДАРУНКІВ

На цьому під час семінару-навчання з працівниками Роменської районної державної адміністрації наголосила заступник голови Роменської районної державної адміністрації Валентина НАЗАРЕНКО

«Подарунки є невід’ємною частиною життя кожної людини. Однак, враховуючи особливості роботи, для державних службовців встановлені певні обмеження. Саме завдяки таким обмеженням зменшується ризик зловживання державними службовцями своїм становищем та владними повноваженнями при виконанні своїх посадових обов’язків. Як засвідчує судова практика, при вирішенні спорів та винесенні рішень, що виникають з питань одержання подарунків, суди враховують такі фактори як ступінь споріднення з особою, від якої отримано пропозицію чи подарунок, його вартість, та факт наявності прийнятих рішень на користь такої особи чи третіх осіб, які є причетними до подарунка. Тому, встановлені обмеження щодо одержання державними службовцями подарунків є одним з ефективних заходів подолання корупції у державних органах» - наголосила посадовець.

Як зазначила уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Роменської районної державної адміністрації, Яна ДИБЧЕНКО, на законодавчому рівні існують поняття «подарунок» та «неправомірна вигода», що за своєю природою водночас є досить схожими, проте, мають різні види відповідальності. Тому неухильне дотримання встановлених обмежень щодо одержання саме подарунків державними службовцями є гарантійним засобом відсутності в їх діях складу злочину за отримання неправомірної вигоди, за що встановлена кримінальна відповідальність. При цьому, порушення встановлених норм щодо обмежень одержання саме подарунків тягне за собою адміністративну відповідальність.

Під час семінару-навчання працівникам доведені до відома вимоги антикорупційного законодавства в частині обмеження щодо одержання подарунків, повідомлено про відповідальність за порушення встановлених законодавчих норм.

За результатами навчання уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції працівникам Роменської районної державної адміністрації запропоновано скласти підсумковий контроль за результатами проведеного навчання.