Веб-сторінки ліквідованих РДА

«МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ СУМЩИНИ 2020: ПЕРСПЕКТИВИ ТА ВИКЛИКИ»

Під час засідання регіональної платформи Асоціації міст України представники влади, громадськості та експерти обговорювали хід проведення реформи децентралізації влади в Сумській області

Директор обласного Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр СІТАК оцінив стан та перспективи реформи так: «На моє глибоке переконання, ми вже давно мали завершити децентралізацію на базовому рівні, і вже мали б завершувати децентралізацію на субрегіональному рівні. На жаль, чинне законодавство нам не давало це робити, але найновіші зміни до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад», що вже прийняті в першому читанні, дають надію на кардинальні змінив процесі децентралізації влади на базовому рівні».

Виконавчий директор Сумського регіонального відділення Асоціації міст України Володимир ДЕРИЗЕМЛЯ наголосив: «Реформування територіальної організації влади, що є однією з основних складових всього процесу децентралізації в нашій країні, розпочалося ще в 2014 році. Але саме 2020 рік має стати роком завершення формування базового рівня місцевого самоврядування та переходу до нової моделі субрегіонального устрою».

Також серед основних питань порядку денного засідання регіональної платформи – новації та виклики бюджетного процесу 2020 року;  обговорення проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» (від 10.09.2019 №0901); проблемні питання щодо виконання Закону України «Про Національну програму інформатизації» (в редакції від 01.08.2016 №74/98-ВР).

Участь в обговоренні взяли народні депутати від Сумщини – член Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації Ігор ВАСИЛЬЄВ і член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Микола ЗАДОРОЖНІЙ.

На завершення учасники прийняли звернення до депутатів Верховної Ради України щодо найшвидшого вирішення проблемних питань у тих напрямках розвитку України, що розглядалися на засіданні платформи.