Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН ФОРМУВАННЯ ТЕРИТОРІЙ ГРОМАД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ОБГОВОРЮВАЛИ ПІД ЧАС ОНЛАЙН-НАРАДИ З МІНРЕГІОНОМ

Участь в узгоджувальній онлайн-нараді з підготовки перспективних планів формування територій громад Сумської та Рівненської областей під головуванням заступника Міністра розвитку громад і територій В’ячеслава НЕГОДИ узяв голова облдержадміністрації Роман ГРИЩЕНКО

За словами В’ячеслава Негоди, це була погоджувальна нарада відповідно до регламенту КМУ. Обговорення проходило за участі представників облдержадміністрацій, обласних рад, асоціацій органів місцевого самоврядування та експертів.

«Дискусії щодо перспективних планів формування територій громад тривали і в регіонах, і на центральному рівні від початку процесу об’єднання громад у 2015 році. Обговорення значно активізувалися наприкінці минулого і на початку цього року, коли ми впритул наблизилися до чергових місцевих виборів, – зазначив В’ячеслав Негода. – Безперечно, фінальні плани не можуть влаштовувати усіх на 100%, бо думок і інтересів тут дуже багато. Для нас важливо, щоб майбутні громади мали ресурси для розвитку, мали можливість надавати доступні і якісні послуги людям. Готуючи фінальні рішення, ми орієнтувалися в першу чергу саме на це».

Довідково. Прийняти остаточні рішення з формування адміністративно-територіального устрою на рівні громад Уряд зможе після того, як будуть затверджені усі перспективні плани і набуде чинності законопроект № 2653, що уповноважує Кабінет Міністрів України визначати адміністративні центри та території громад.

Нагадаємо, 16 квітня 2020 року Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект № 2653. Таким чином Уряд отримав можливість завершити процес формування спроможних громад по всій країні до місцевих виборів, що мають відбудутися у жовтні цього року. Законопроект знаходиться на підписі у Президента України.