Веб-сторінки ліквідованих РДА

МІНРЕГІОН СПІЛЬНО З ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯМИ ПОСИЛИТЬ КОМУНІКАЦІЮ З ГРОМАДСЬКІСТЮ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Важливим кроком у впровадженні децентралізації стало визначення Урядом адміністративних центрів та затвердження територій 1470 об’єднаних тергромад на основі перспективних планів областей, розроблених обласними державними адміністраціями. Прийняті 12 червня рішення забезпечують формування та функціонування спроможних територіальних громад і відповідних органів місцевого самоврядування та проведення чергових місцевих виборів 2020 року на новій територіальній основі

Проте ці рішення викликали чимало питань від громадськості, зокрема, щодо роз’яснення принципів та методики формування конфігурації тієї чи іншої новоутвореної громади. Відповідні запити та звернення продовжують надходити до Уряду, Мінрегіону та народних депутатів України. У більшості випадків ці звернення свідчать про недостатню поінформованість громадян щодо процесу моделювання громад.

Успіх реформи передбачає прозорість та доступність інформації про неї громадськості. Мінрегіон дотримується цього принципу від самого початку децентралізації і регулярно надає роз’яснення. Було проведено сотні зустрічей, консультацій, онлайн-конференцій, публічних обговорень, консультацій та інших заходів, але зараз Мінрегіон значно посилює інтенсивність інформування, щоб донести концепцію реформи до усіх громадян України.

«На цьому етапі реформи маємо посилити комунікацію з громадськістю, адже, як виявляється, докладених раніше зусиль було недостатньо. Тому у співпраці з облдержадміністраціями плануємо надати більш широкі роз’яснення щодо процесів, які відбуваються. Роз’яснення мають стосуватись завдань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади і здійснення децентралізації повноважень, основних параметрів до спроможних громад, визначених Методикою, а також переліку основних повноважень та формування місцевих бюджетів відповідно до концептуальних положень проєктів нових редакцій законів про місцеве самоврядування, місцеві державні адміністрації та зміни до Бюджетного кодексу», – наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Тексти законопроєктів «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації» та «Про внесення до Бюджетного кодексу України  щодо фінансового забезпечення повноважень органів місцевого самоврядування» для громадського обговорення розміщені на сайті Мінрегіону:

про місцеве самоврядування

про місцеві державні адміністрації

про зміни до Бюджетного кодексу

Пропонуємо скористатись підбіркою найчастіших питань про децентралізацію та відповідей на них (ЗАВАНТАЖИТИ).

Багато корисної інформації міститься також на порталі «Децентралізація»

За матеріалами сайту Мінрегіону: https://www.minregion.gov.ua/press/news/minregion-spilno-z-oda-posylyt-komunikacziyu-z-gromadskistyu-shhodo-deczentralizacziyi/