Веб-сторінки ліквідованих РДА

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ – ЦЕ НЕ УДІЛЬНІ КНЯЗІВСТВА, ТОМУ ОТГ МАЮТЬ БРАТИ УЧАСТЬ У РЕАЛІЗАЦІЇ ВСІХ ОБЛАСНИХ ПРОГРАМ

Учасники апаратної наради під керівництвом тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК зазначали, що в багатьох районах і ОТГ області й досі не усвідомили, що завдяки децентралізації отримали не лише кошти, а й відповідальність перед людьми на місцях

За словами директора обласного Департаменту фінансів Олени БАТРАЧЕНКО, станом на 26 вересня заборгованість з оплати праці склала більше 20 мільйонів гривень. І це при тому, що практично щоденно на рахунках місцевих бюджетів знаходиться до 400 мільйонів гривень.

«Так, працівники закладів охорони здоров’я Великописарівського і Недригайлівського районів не отримали зарплату навіть за липень. При заборгованості за липень 745 тисяч гривень у Великописарівському районі у вересні щоденно залишки на рахунках у цілому всіх місцевих бюджетів коливаються від 4,8 до 6,3 млн гривень. У Недригайлівському районі з урахуванням ОТГ залишки – від 4,5 до 5,5 млн грн, водночас борг по заробітній платі за липень становить 753 тис грн, – повідомила Олена Батраченко. – Я вважаю, що місцеві органи влади сьогодні демонструють бездіяльність, залишаючи кошти на рахунках і не проводячи консолідацію фінансового ресурсу сільських, селищних, міських бюджетів та ОТГ для вирішення соціальних проблем району».

Ірина Купрейчик нагадала всім, особливо керівникам об’єднаних громад, що вони не удільні князівства, а частина Сумщини і всієї України. Тож вони  повинні долучатися до реалізації державної політики в усіх сферах життєдіяльності країни, зокрема щодо соціального захисту населення. Це стосується і погашення заборгованості по зарплаті медикам, вчителям і вихователям, фінансування обласних програм, зокрема, програми пільгових перевезень і багато інших питань. Тим більше, що кошти на рахунках громад є.